Rizzoli: To był ewidentny karny

2 listopada 2020 | 02:09 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Inter rozegrał kolejny słaby mecz i na własne życzenie stracił kolejne bezcenne punkty. Słabość Nerazzurrich to jedno, lecz włoskie media głośno komentują także pracę głównego arbitra. Główny zarzut w kierunku sędziego Picciniego to brak ewidentnej jedenastki po faulu na Ivanie Perisiciu.

Głos w sprawie zabrał m.in. przełożony włoskich arbitrów Nicola Rizzoli. Jego zdaniem Inter został pozbawiony ewidentnego rzutu karnego:

- To był rzut karny. Obiektywnie Interowi należała się jedenastka. Bez wątpienia, jeśli napastnik jest pierwszy przy piłce, a obrońca jest za nim i używa rąk, aby go powstrzymać, to rzut karny powinien być podyktowany. 

- VAR musi szukać obiektywnych sytuacji. W tym wypadku VAR powinien był interweniować. To indywidualny błąd i jestem tutaj, aby go wyjaśnić. To był błąd, powinien być rzut karny.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 4

Huragan1410

Huragan1410 2 listopada 2020 | 08:51   

Owszem był ewidentny karny. Ale co z tego? Mecz się skończył mleko się wylało jedziemy dalej.

martins2000

martins2000 2 listopada 2020 | 11:13   

1pkt zabrany z Milanem 2pkt z Parmą

vnm

vnm 2 listopada 2020 | 17:13   

To ja się pytam po co jest ten Var?czy właśnie nie po to żeby w takich sytuacjach zabrac głos i podpowiedzieć sędziemu decyzję? Ja nie rozumiem na holere ten var. Siedzi 3 osłów mają 50 kamer a i tak co mecz słyszymy że się cyrki dzieją. Może trzeba tego łysego Colline odmłodzić i sklonować. On bez i bez varu prawie się nie mylił.

superofca

superofca 3 listopada 2020 | 11:18   

Rizzoli powinien zaopiekować się swoimi podopiecznymi, bo znowu mądrze mówi ale dopiero po fakcie i nic z tego nie wynika.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich