Xhaka w miejsce Eriksena?

17 listopada 2020 | 09:13 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Transfery

Ostatnia bramka strzelona dla drużyny narodowej najprawdopodobniej nie zmieni losu Christiana Eriksena. Duński pomocnik prawdopodobnie opuścić Inter już w styczniu. Zarząd Nerazzurrich pracuje nad znalezieniem rozwiązania.

Według Corriere dello Sport, o ile nie nastąpi zwrot w najbliższych dziesięciu meczach, które dzielą nas od krótkiej przerwy świątecznej, jego los w tym momencie wydaje się być przesądzony. W styczniu zostanie sprzedany, a od jego odejścia i stawki transferu będzie zależeć, czy zostanie sprowadzony inny pomocnik do uzupełnienia składu.

Arsenal z pewnością jest jedną z drużyn, które mogłyby pozyskać Eriksena. Taki transfer sprawiłby, że Duńczyk wróciłby do "swojego" Londynu. Być może pozwoliłby także Interowi otrzymać technicznego odpowiednika. Miałby nim być Granit Xhaka, szwajcarski pomocnik, urodzony w 1992 roku.

Operacja nie jest łatwa, ponieważ między klubami nie ma jeszcze porozumienia. Xhaka nie ma cech Kante, którego chciał Conte, ale zdaje się być bardziej przydatny niż Eriksen. Na razie ta wymiana jest jedynie pomysłem, ale w krótkim czasie może okazać się czymś konkretnym.

Źródło: CdS

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 17 listopada 2020 | 09:34   

Xhaka i techniczny odpowiednik. Wybierz jedno

Huragan1410

Huragan1410 17 listopada 2020 | 14:58   

Obawiam się że z nim byłby taki sam problem mentalny jak z Eriksenem. Po za tym od czego trzeba zacząć...przecież on jest DF lub co najwyżej ŚP który owszem ma znakomite podanie, klej w nodze i dobrą technikę ale jest piłkarzem diametralnie różnym od ofensywnego Eriksena który w odróżnieniu od Szwajcara w ogóle nie pracuje w defensywie. Xhaka jednak w Arsenalu nie pokazał tego na co wszyscy liczyli. W zasadzie prócz cech technicznych które wypisałem nie ma w nim nic ciekawego bo reszta jest przeciętna. Nie do końca sprawdził się w Arsenalu, wymagania były o wiele większe. Z dwójki Xhaka Wijnaldum zdecydowanie wolałbym Holendra.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich