Antonello: Są straty, potrzebny nowy stadion

28 listopada 2020 | 13:08 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Dyrektor generalny Interu, Alessandro Antonello, omówił dane finansowe Nerazzurri za sezon 2019/20 w wywiadzie dla włoskiego serwisu informacyjnego Il Sole 24 Ore. Odniósł się również do dzisiejszego raportu Gazzetta dello Sport, które zajęło się przychodami Interu i wyliczyło stratę roczną w wysokości 102 mln euro dla budżetu Nerazzurrich.

Według tego samego raportu łączne zadłużenie Nerazzurrich wzrosło z 490 mln do 630 mln euro przy wykorzystaniu dodatkowej 25-cio milionowej linii kredytowej. Inter tracił przede wszystkim na zamknięciu stadionu i wartości rynkowej ściąganych piłkarzy. Antenello zapytany o treść wspomnianego raportu, odpowiedział:

- Te trendy sprawiają, że budowa wysokiej jakości stadionu i dzielnicy sportowej w San Siro jest jeszcze pilniejsza. Dość powiedzieć, że obszary wyposażone w dodatkowe usługi dla mieszkańców, w przypadku których mamy przepełnione rezerwacje, pokrywają dziś tylko 4% w porównaniu ze średnią europejską wynoszącą 15%. Wspólnie z AC Milan złożyliśmy kilka dni temu nową propozycję techniczną, która z zadowoleniem przyjmuje nakazy władz miasta. Mamy nadzieję, że procedura posunie się naprzód, nawet jeśli wybory odbędą się na wiosnę.

Wartość Interu

- Wartość marki wzrosła o ponad 235% w ciągu ostatnich pięciu lat. Globalna baza fanów wzrosła do 43 milionów obserwujących, co czyni nas dziewiątym co do wielkości klubem na świecie. Jak podkreśla prezydent Zhang, kluczowym wyzwaniem będzie zwiększenie doświadczenia fanów, aby zyskać na atrakcyjności dla pokolenia Z, które jest coraz mniej zainteresowane samymi grami.

- Ewolucja firm medialnych, w które zainwestowaliśmy znaczne środki, tworząc innowacyjne i coraz bardziej zlokalizowane geograficznie treści cyfrowe, doprowadziła nas do 340 milionów wyświetleń i 560 milionów interakcji. Posiadamy bogactwo informacji, które udostępniamy naszym partnerom.

Nowy sponsor

- Obszar, z którego przyjedzie nowy główny sponsor, aby zastąpić Pirelli, będzie zupełnie inny.

Fizyczne sklepy detaliczne

- Program, od którego dużo oczekujemy. Jak również nowa spółka medialna Ligi z zastrzykiem funduszy. Po trzyletnim okresie 2021-24, w którym sytuacja może się jeszcze pogorszyć, spodziewamy się, że zarządzanie zorientowane na biznes może zwiększyć wartość Serie A jako produktu.

Gigantyczne zarobki piłkarzy

- Płace, które pochłaniają 75% do 80% dochodów, są niezrównoważone. Potrzebujemy porozumienia na szczeblu europejskim, aby zmniejszyć wynagrodzenia. Jesteśmy gotowi na nowe organizacyjne wyzwania związane z piłką nożną, ale każdy musi wykonać swoją pracę.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich