Scaroni: Nowy stadion już w 2026 roku

1 grudnia 2020 | 15:43 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

AC Milan i Inter Mediolan chciałyby przyspieszyć temat budowy nowego stadionu, ale po drodze pojawiły się problemy z Radą Miejską. Sprawę skomentował prezes Rossonerich Paolo Scaroni.

- Nie wyobrażam sobie, żeby Rada mogła odmówić inwestycji w wysokości 1,2 miliarda w całości finansowanej prywatnie przez kapitał zagraniczny w tym ciężkim okresie ekonomicznym. Rozumiem sympatię do San Siro, ale jeśli widzi się jakikolwiek nowoczesny stadion, rozumie się o czym mówimy. Hipotezę, że Rada odrzuci nasz projekt uważam za bardzo odległą.

- Pojemność wyniesie około 65 tysięcy widzów. Mamy dwa projekty, ostateczny wybór zostanie dokonany zaraz po uzyskaniu zielonego światła od Rady. Stadion będzie piękny i bardzo nowoczesny. Uczynimy z niego punkt turystyczny i rozrywkowy. To nie zależy tylko od nas. Będziemy musieli wykonać bardziej szczegółowy projekt, który zajmie kilka miesięcy.

- Jeśli Rada wyda nam wszystkie zezwolenia w ciągu najbliższych 8 do 9 miesięcy, zaczniemy. Mam nadzieję, że będę mógł otworzyć budowę już w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę, że prace rozpoczęłyby się w planowanym terminie, z pewnością mógłby być gotowy na Igrzyska 2026.

Źródło: acmilan.theoffside.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 2 grudnia 2020 | 13:15   

Tak szybko?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich