Boninsegna: Niech Lukaku pobije mój rekord

2 grudnia 2020 | 22:36 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Romelu Lukaku znów nie znika z ust wielu osób związanych z włoskim calcio. Belg chwalony jest za świetny występ przeciwko Borussii Monchengladbach. W temacie głos zabrał także legendarny napastnik Nerazzurrich, Roberto Boninsegna.

Dla 77-letniego ex-piłkarza potyczka Interistów z BMG była dość znacząca. To właśnie z postacią Boninsegni wiąże się historia puszki coca-coli. Ta miała bowiem trafić Włocha podczas meczu w 1971 roku, co spowodowało iż Nerazzurri chcieli przerwania meczu. Sędzia miał jednak inne zdanie i pojedynek dokończono, co wzbudziło szereg kontrowersji i postępowanie arbitrażowe.

Popularny Bonimba udzielił wywiadu dla portalu TuttoMercatoWeb.

- Czy Lukaku zajmie miejsce w historii Interu? Nie mnie to oceniać, ale myślę że tak. Ja w 7 różnych ligach strzeliłem 172 gole. Niech Romelu Lukaku mnie pokona. To jest możliwe. Osobiście uważam że ustępuję tylko Giuseppe Meazzie, choć statystyki mogą wskazywać że lepszy ode mnie był Altobelli. Życze Romelu wszystkiego dobrego. To był bardzo udany zakup Interu. Ponadto jest dobrym człowiekiem. Umie wziąć na barki odpowiedzialność za zespół, kiedy nie idzie. 

Fizycznie Lukaku podobny jest do Vierego, ale ma też inne świetne cechy, jak szybkość czy umiejętność zasłonięcia się z piłką. Jest częścią grupy świetnych napastników Interu, od Ronaldo po Milito. 

Jeżeli chodzi o 1971 rok, to opowieść o puszce jest prawdziwa. Nie mieliśmy zagwarantowanego żadnego bezpieczeństwa podczas tego meczu. Poszedłem po piłkę na linię boczną i poleciało we mnie kilkanaście puszek coli. Bonhof mówi, że były puste? Może sam je opróżnił -
powiedział Roberto Boninsegna.
 


Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

Dominik

Dominik 3 grudnia 2020 | 03:24   

"a w 7 różnych ligach strzeliłem 172 gole." - chodzi raczej o 7 sezonów w Interze.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich