Aldo Serena: O wyniku zdecydują nieobecni

17 stycznia 2021 | 11:08 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Aldo Serena podzielił się swoją opinią na temat dzisiejszego meczu dnia na łamach Il Giorno. Według byłego strzelca Nerazzurrich wynik Derby d'Italia będzie zależny od absencji piłkarzy po stronie gości. 

Juventus nie będzie miał kontuzjowanego Matthijsa De Ligta oraz obrońców Juana Cuadrado i Alexa Sandro, z których ostatnia para uzyska wynik pozytywny na obecność koronawirusa, a Serena uważa, że ​​napastnik Nerazzurrich Romelu Lukaku może uznać to za dobrą wróżbę.

- Wierzę, że nieobecności mogą mieć duże znaczenie w tym meczu - stwierdził Serena - Juventusowi brakuje kilku graczy, podczas gdy Inter jest tylko bez D'Ambrosio.

- W takim meczu jak ten, kiedy trzeba zmierzyć się z graczem o kalibrze Lukaku, można boleśnie odczuć brak kogoś takiego jak De Ligt.

Serena porównał Lukaku z Cristiano Ronaldo i podkreślił, że ​​różne cechy, które posiadają, uczyniły ich kluczowymi graczami dla swoich drużyn.

- Obaj są świetnymi graczami z różnymi stylami. Ronaldo jest bardziej napastnikiem ostatniej prostej, który jest mocno skupiony na zdobywaniu bramek. Rzadko gubi się w dużych meczach i pokazał to w Lidze Mistrzów. Lukaku jest bardziej graczem zespołowym i wnosi wiele do budowania gry, nie tylko gole.

Na zdjęciu Aldo Serena w towarzystwie legendarnego Lothara Matthausa i Nicoli Bertiego.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich