Vanni: Sprzedaż? Fani Interu nie powinni się bać!

23 stycznia 2021 | 12:00 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Fani Interu nie mają się czym martwić, jeśli BC Partners zostaną nowymi właścicielami Nerazzurri, przynajmniej według włoskiego dziennikarza piłkarskiego Franco Vanniego. Redaktor La Repubblica wyjaśnił na łamach serwisu FcInter1908 dlaczego tego rodzaju posunięcie mogłoby przynieść korzyść drużynie ze Stadio Meazza.

Brytyjska firma BC Partners przeprowadza aktualnie badanie due diligence kont Interu na zasadzie wyłączności i wydaje się wyprzedzać wszystkie inne zainteresowane udziałami strony. Wielu fanów Nerazzurrich wyrażało w ostatnich dniach to, jak boi się zmiany właściciela klubu. To właśnie do nich postanowił zwrócić się bezpośrednio Vanni. 

- Aby zrozumieć, jak fundusz zarządza zespołem, wystarczy spojrzeć na drużyny, które już są w ich rękach. AC Milan to przykład, któremu należy się uważnie przyjrzeć. Pod względem historii, wielkości, a także terytorialnie są klubem najbardziej podobnym do Interu. Pamiętam, że kiedy Elliott przejął kontrolę nad AC Milan, fani Rossoneri byli zmartwieni, ale w rzeczywistości, jeśli zobaczymy, jak sprawy się potoczyły, nie było się czym martwić.

- Wraz z pojawieniem się funduszu AC Milan odzyskał tożsamość, a jedną z pierwszych rzeczy, które zrobili, było umieszczenie Zvonimira Bobana i Paolo Maldiniego na kluczowych stanowiskach.

- To, co robi fundusz, a co może nie zadowolić najbardziej wymagającego kibica czy trenera, to ekonomiczne zarządzanie zespołem. Myślę, że zobaczymy mniej dużych transferów i mniejsze wydatki w oknach transferowych, częściowo dlatego, że istnieje Financial Fair Play, a częściowo ze względu na zasady dotyczące kont, istniejący model jest obecnie trudny do utrzymania.

- Ten rodzaj fana, który marzy o rynku transferowym stylizowanym na album z naklejkami Panini, będzie zapewne rozczarowany działaniami funduszu, ale widzieliśmy, że jeśli mądrze zaoszczędzisz i wydasz pieniądze, w końcu coś zostanie w twojej kieszeni. Nie oznacza to jednak, że fundusze nie działają na rynku transferowym, ponieważ jeśli spojrzymy na okno w tym miesiącu, możemy zauważyć, że zespół, który najlepiej wykorzystuje rynek transferowy we Włoszech, jest kontrolowany przez fundusz i jest to AC Milan, więc gdybym był fanem Interu, nie martwiłbym się na zapas - podsumował.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 3

Drago194

Drago194 23 stycznia 2021 | 12:07   

Wrzucanie tu Milanu jako przykład to jest chyba jakieś nieporozumienie. Drużna którą ciągnie prawie 40 latek i która skończy się razem z nim.

inter00

inter00 23 stycznia 2021 | 12:29   

Milan odkąd przejął go Eliot może tylko ten sezon zaliczyć do udanych. Jedynym dużym nazwiskiem był Ibra który rzeczywiście daje coś temu zespołowi, nie ma dużych transferów ani dużych nazwisk a to że Milan jest gdzie jest to dlatego że udały im się transfery a Pioli jakiś to poukładał. Dla Interu byłby to regres i pogrzebanie jakichkolwiek nadzieji na zaistnienie w Europie

kandziak

kandziak 24 stycznia 2021 | 18:52   

Tu i tak nie przychodza pilkarze z duzymi nazwiskami jedyne co to z duzymi kontraktami. Lukaku, duzo kosztowal i dostal duzy kontrakt, ale to nie byl ktos z duzym nazwiskiem. W Mutd siedzial na lawce. Sanchez marka, ale spadkowa.
Jesli co okienko przyjdzie chociaz jeden konkretny zawodnik podnoszacy poziom tej pozycji na ktorej gra to bedzie super.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich