Opta: Inter matematycznym faworytem do Scudetto

30 stycznia 2021 | 10:44 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Inter Mediolan jest faworytem do zdobycia tytułu mistrzowskiego Serie A w tym sezonie, przynajmniej według czołowej firmy zajmującej się statystykami piłkarskimi. Opublikowany w tym tygodniu raport zawiera interesujące fakty.

Nerazzurri mają 35,8% szans na zdobycie tytułu mistrza Włoch pod koniec kampanii, przewiduje się, że zdobędą w sumie 78 punktów. Juventus, który ma 23,1% szans na tytuł, powinien zająć drugie miejsce z 76 punktami, podczas gdy obecni liderzy Serie A, AC Milan, mający 21,3% szans na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji, mają zająć trzecie miejsce z 75 punktami.

45 goli zdobytych przez Inter w pierwszej połowie tego sezonu to największa liczba bramek, jaką kiedykolwiek udało im się zdobyć na tym etapie ligowej kampanii w swojej historii.

Raport Opta zwraca również uwagę na niezwykły wzrost egzekwowania bramek w przypadku Romelu Lukaku, który zdobywa średnio 0,68 xG (oczekiwanych bramek) na 90 i to już po odjęciu rzutów karnych w tym sezonie, co jest jego osobistym rekordem. Dla porównania średni współczynnik xG 27-latka na strzały z otwartej gry wynosił 0,23 w latach 2020-21, co wskazuje na spory progres napastnika.

Pełen raport dotyczący Serie A w języku angielskim jest dostępny tutaj.

 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 30 stycznia 2021 | 11:17   

Taki raport można traktować tylko z przymrużeniem oka, życie pisze różne scenariusze


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich