Planowe zwycięstwo, niespodziewane problemy

4 marca 2021 | 19:49 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje2 min. czytania

Ze sporymi problemami, ale ostatecznie zwycięsko. Inter pokonał na wyjeździe ekipę Parmy i umocnił się na fotelu lidera włoskiej Serie A. Nerazzurri wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Alexisa Sancheza. Dla gospodarzy na listę strzelców wpisał się Hernani.

2' Ofensywne wejście Hakimiego, ale interwencja Sepe uchroniła gospodarzy.

6' Gracze Parmy domagali się karnego, ale arbiter był innego zdania. Słuszna decyzja.

14' Karamoh oddał niecelny strzał z dystansu.

15' Handanovic obronił główkę Kurticia. Bardzo dobra okazja dla Gialloblu.

31' Eriksen mógł stanąć przed doskonałą okazją na zdobycie bramki, lecz podanie Hakimiego było niedokładne.

33' Sepe obronił strzał Skriniara z bliskiej odległości, dobitka Perisicia została zablokowana.

38' Golkiper Parmy obronił strzał Lukaku. Belg zmarnował niezłą okazję na gola.

45' Niecelny strzał głową Lukaku po wrzutce od Perisicia.

45+1' Man nieznacznie pomylił się po uderzeniu głową.

45+3' Koniec pierwszej połowy.

46' Mihaila zastąpił Mana.

54' Nareszcie! Po błędzie defensywy rywali piłka znalazła się pod nogami Sancheza, który przełamał strzelecką niemoc Interu.

57' Mocni i niecelny strzał Perisicia.

62' 2:0! Lukaku w swoim stylu napędził akcję zespołu, dograł piłkę do Sancheza, a ten bez problemów umieścił futbolówkę w siatce.

63' Niecelna główka Lukaku.

66' Potrójna zmiana w Parmie. Pezzella, Inglese i Busi zastąpili Gagliolo, Kuckę i Valentiego.

67' Vidal zmienił Eriksena.

71' Kontaktowy gol dla miejscowych. Hernani strzałem z pierwszej piłki pokonał Handanovicia.

75' Lautaro zmienił Sancheza.

84' Darmian zastąpił Perisicia.

85' Pelle pojawił się w miejsce Hernaniego.

85' Sepe obronił strzał Lukaku. Belg podjął złą decyzję, ponieważ na czystej pozycji znajdował się Hakimi.

90+2' Żółta kartka dla Darmiana.