Klinsmann: Barella jest najlepszy

27 marca 2021 | 22:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna2 min. czytania

W rozmowie z La Gazzetta dello Sport Jurgen Klinsmann wypowiedział się na temat mistrzowskich aspiracji Interu. Były napastnik Nerazzurrich wystawił także publiczną laurkę tercetowi Conte-Lukaku-Barella.

- Naprawdę pytasz mnie, czy Inter wygra scudetto? Czy to nie jest oczywiste? Antonio Conte ma do dyspozycji naprawdę silną drużynę, ale musiał też wykonać ogrom pracy, doskonaląc każdego zawodnika jeden po drugim. Pomyśl o tym. Nie ma nikogo, kto grałby poniżej swoich standardów w obecnym sezonie.

- Conte rozwiązał również kilka problemów jak chociażby Alexis Sanchez czy Christian Eriksen. Duńczyk występował dla mojego ukochanego Tottenhamu, a teraz pozwolił Interowi zmienić swoje oblicze. Myślę, że jego początkowe problemy wynikały z tego, że nie każdy potrafi szybko zadomowić się w nowym kraju, zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy nie możesz wyjść na zewnątrz, aby poznać miasto bądź ludzi. Teraz można powiedzieć, że z przyjemnością gra dla Interu.

- Widzę pewne podobieństwa między Conte i Trapem, ponieważ obaj budują swoją koncepcję na obronie, lecz ich zespoły zdobywają także dużo bramek. Obecnie piłka nożna jest jednak znacznie bardziej zespołowym sportem niż za moich czasów. Conte ma silny charakter. Gdy uważa, że ma rację, gotów jest spierać się z całym światem. To słuszne, ponieważ świetni trenerzy mają silne charaktery, jak Pep Guardiola i Jose Mourinho. Conte pisze fragment historii Interu.

- Mówię to jako były napastnik. Romelu Lukaku jest obecnie jednym z pięciu najlepszych środkowych napastników świata. Nie ma daru od Boga w postaci techniki jak Leo Messi, ale przez pełne 90 minut daje z siebie wszystko pod względem biegania, fizyczności, wytrwałości i determinacji. W zespole są tacy, którzy dają i ci, którzy biorą. Lukaku daje. Jest liderem, maszeruje i tworzy przestrzeń dla Lautaro, więc Argentyńczyk zawsze wie, gdzie wyląduje piłka. Ich kontakt jest bardzo podobny do tego, który miałem z Aldo Sereną.

- Gracz, który jest kluczem do sukcesów Interu? Uważam, że obecnie Barella jest najlepszym pomocnikiem w całej Europie.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich