CAMPIONI 2021

 

Marotta: Chcielibyśmy, aby Conte został

4 maja 2021 | 10:51 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Beppe Marotta wyraził w najnowszym wywiadzie nadzieję, że Antonio Conte zostanie w Interze. Skomentował również sytuację czołowych europejskich klubów, które borykają się z poważnymi problemami finansowymi.

Co czujesz, myśląc o zdobyciu mistrzostwa przez Inter pod wodzą Conte?

- To wielka satysfakcja, to historyczny wyczyn. Jest stały wzrost od ostatniego sezonu, kiedy to skończyliśmy jeden punkt za Juventusem i dotarliśmy do finału Ligi Europy. W tym sezonie Conte był w stanie zaszczepić te zwycięskie zasady, które są podstawą sukcesu. Jesteśmy w stanie osiągnąć 94 punkty, to niesamowity wynik. Drużyna jest lustrzanym odbiciem trenera i nie mamy planu B. Mamy za to plan A i mam nadzieję, że Conte zostanie z nami, aby kontynuować ten cykl. Między nim, fanami i klubem panuje świetna więź. Conte jest zwycięzcą i nie mieliśmy żadnego problemu w tym sezonie, zawsze mówi to, co myśli i to jest pozytywna cecha.

Czy Conte zostanie w Mediolanie?

- Wiemy, że czeka nas trudny moment, mamy do czynienia ze spadkiem przychodów, co wpływa na duże kluby. Siła rynku ulegnie zmniejszeniu. Z jednej strony ostateczny bilans dokonamy na koniec sezonu. Z drugiej strony musimy pomyśleć o pewnych kosztach i niepewnych przychodach. Porozmawiamy z Conte i posłuchamy właścicieli, ale jest optymizm. To szczególny moment, duże kluby mają problemy finansowe i musimy znaleźć nowy model.

Dlaczego Inter chciał dołączyć do Super League?

- Pomysł narodził się, ponieważ obecny model nie jest już zrównoważony. Wszyscy pamiętają właścicieli, którzy kiedyś pokrywali straty finansowe, ale piłka nożna zmierza w kierunku innego modelu biznesowego. Super League narodziła się bardziej z troski, biorąc pod uwagę obecny system. Została przedstawiona w złym czasie, ale musimy się uczyć na błędach. Piłka nożna musi zostać przekształcona. W przeciwnym razie zbankrutuje.

- Właściciele pracują dla dobra Interu. Celem jest osiągnięcie porozumienia z partnerem w celu zapewnienia potrzebnej płynności już teraz. Jest wielki optymizm, nie możemy zapomnieć, że w ciągu ostatnich kilku lat zainwestowali prawie 700 mln euro. Zasługują na szacunek.

Czy jest plan na zastąpienie Samira Handanovicia?

- Jest naszym bramkarzem i kapitanem, ale musimy zadbać o przyszłość zespołu.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 4

Matt1

Matt1 4 maja 2021 | 10:53   

Poprawcie proszę sformułowanie o punktach. My mamy szansę osiągnąc 94 punkty

Maciej Pawul

Maciej Pawul 4 maja 2021 | 11:08   

Dziękuję, użyłem niepoprawnego czasu, błąd przy tłumaczeniu.

inter00

inter00 4 maja 2021 | 14:43   

Decyzja zależy tak na prawdę od Conte. Wiadomo że klub nie będzie szalał na rynku, będzie chciał się pozbyć graczy zbędnych a luki załatać młodymi bądź ekonomicznymi rozwiązaniami (co wcale nie oznacza mniejszej jakości np. Darmian). Uważam że jeżeli mądrze wykorzystamy okienko na sprzedaż szrotu i uzupełnimy kadrę o brakujące ogniwa (zmiennik dla Lukaku, obrońca, lewe wahadło) to będziemy jeszcze silniejsi i możemy znowu walczyć o najwyższe cele. Chyba że Conte zażyczy sobie nierealnych zawodników to wtedy jest spora szansa że odejdzie, czego nie wyklucza ani Conte ani Marotta

banikowy

banikowy 4 maja 2021 | 16:03   

Myślę że Conte zostanie, myślę nawet że można z nim przedłużyć kontrakt pod warunkiem że klub będzie mógł go zerwać bez płacenia odprawy w razie gdybyśmy nie skończyli na conajmniej 3 miejscu w lidze a w pucharach nie wyszli z grupy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich