Zabawa na Meazza. Mistrzowska partia Interu

8 maja 2021 | 17:07 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Sporo luzy, efektowne zagrania i niezła skuteczność. Inter w mocno rezerwowym składzie rozbił Sampdorię aż 5:1. Dla gospodarzy na listę strzelców wpisali się Roberto Gagliardini, dwukrotnie Alexis Sanchez, Andrea Pinamonti i Lautaro Martinez. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Keita Balde.

4' Znakomity początek spotkania. Składna akcja Interu. Young dograł w kierunku Gagliardiniego, a ten na wślizgu przeciął lot piłki i umieścił ją w siatce.

7' Ramirez spudłował z bliskiej odległości po dograniu od Keity Balde.

14' Indywidualna akcja Hakimiego zakończona strzałem. Audero wybił piłkę końcówkami palców.

14' Znowu Hakimi. Marokańczyk oddał mocny strzał nad bramką.

18' Efektowna akcja Interu. Audero wygrał pojedynek z Hakimim, ale sędzia wcześniej zasygnalizował pozycję spaloną.

19' Strzał Candrevy został zblokowany. Tylko rzut rożny dla Sampdorii.

26' Perfekcyjna kontra Nerazzurrich. Gagliardini podał do Sancheza, a ten ze spokojem sfinalizował akcję.

31' Tonelli obejrzał żółtą kartkę.

35' Gol kontaktowy dla rywali. Niepilnowany Candreva oddał nieporadny strzał z pierwszej piłki, zaskoczony Handanović niepewnie interweniował, a dobitka Keity Balde rozwiała wszelkie wątpliwości.

36' Błyskawiczna odpowiedź Interu. Hakimi dograł do Sancheza, a ten precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Audero.

45' Koniec pierwszej połowy.

46' Radu zastąpił Handanovicia.

46' Poczwórna zmiana w ekipie gości. Damsgaard, Ekdal, Yoshida i Verre zastąpili Jankto, Thorsbiego, Tonellego i Ramireza.

46' Efektowna przewrotka Ranocchii, ale Audero pilnował bliższego słupka.

56' Brozović i Pinamonti zmienili Eriksena i Sancheza.

60' Candreva oddał niecelny strzał z dystansu.

61' Barella zastąpił Gagliardiniego.

61' 4:1! Kolejna składna akcja gospodarzy. Barella dograł piłkę do Pinamontiego, a ten opanował futbolówkę i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

68' Adrien Silva obejrzał żółtą kartkę za zagranie piłki ręką. Sędzia początkowo wskazał na rzut wolny, ale po analizie VAR zmienił decyzję na jedenastkę dla Interu.

70' Lautaro skutecznie wykorzystał rzut karny.

72' Lautaro uderzył obok bramki.

73' Sensi zastąpił Lautaro.

73' Quagliarella zmienił Keitę Balde.

74' Niecelna główka Verre.

83' Radu spokojnie słapał piłkę po strzale Quagliarelli.

90' Koniec meczu.

***

Inter - Sampdoria 5:1 (3:1)

Gole: Gagliardini 4, Sanchez 26, 36, Pinamonti 61, Lautaro 70(k) - Keita Balde 35.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic (97 Radu 46'); 33 D'Ambrosio, 13 Ranocchia, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 8 Vecino, 24 Eriksen (77 Brozovic 56'), 5 Gagliardini (23 Barella 61'), 15 Young; 7 Sanchez (99 Pinamonti 56'), 10 Lautaro (12 Sensi 73').
Rezerwowi: 27 Padelli, 6 de Vrij, 9 Lukaku, 14 Perisic, 36 Darmian, 37 Skriniar.
Trener: Antonio Conte.

SAMPDORIA (4-4-1-1): 1 Audero; 24 Bereszynski, 21 Tonelli (22 Yoshida 46'), 15 Colley, 3 Augello; 87 Candreva, 18 Thorsby (6 Ekdal 46'), 5 Adrien Silva, 14 Jankto (38 Damsgaard 46'); 11 Ramirez (8 Verre 46'); 14 Keita (27 Quagliarella 73').
Rezerwowi: 34 Letica, 9 Torregrossa, 16 Askildsen, 19 Regini, 23 Gabbiadini, 25 Ferrari, 26 Leris.
Trener: Claudio Ranieri.