Inter wciąż niepokonany!

12 maja 2021 | 19:58 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

W środowy wieczór odbył się mecz Interu z Romą. Nerazzurri byli bezlitośni dla ekipy z Rzymu. Podopieczni Antonio Conte pokonali rywali 3:1.

PRZEBIEG MECZU:

5' Żółtą kartką za faul na Sanchezie został ukarany Darboe.
11' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! EPIC BROZO!!! Fantastyczne podanie Darmiana do Brozovicia. Chorwat z dużym spokojem i precyzją umieścił piłkę w bramce Romy.
16' Groźna akcja Interu, lecz Vecino posłał piłkę obok bramki.
19' Niecelny strzał Barelli.
20' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! VEEEECIIIIINOOOOO!!! Fantastyczne długie podanie do Lukaku, który przytrzymał piłkę i wyłożył ją dla Vecino, a ten bez problemu pokonał Fuzato.
24' Strzał z dystansu Cristante, ale pewnie w bramce zagrał Radu.
27' Kolejne dobre wyjście Lukaku, lecz tym razem obrona Romy odczytała intencje Nerazzurrich.
28' Rzut rożny dla Romy, ale obrońcy Interu wybili piłkę, z kontrą ruszył Sanchez, który minął Santona. Były piłkarz Interu nieprzepisowo powstrzymał Chilijczyka, za co zobaczył żółtą kartkę.
30' Rzut wolny dla Interu. Sanchez trafił w mur, po czym zespół Conte wznawiał grę z rzutu rożnego.
31' GOL! Bardzo dobra akcja Romy. Dzeko podał do Mkhitaryana, który wszedł między dwóch obrońców Interu i trafił do bramki.
34' Doskonała okazja dla Interu. Sanchez zabawił się z obrońcami, dograł do Vecino, ale Fuzato zatrzymał jego strzał.
35' Zmiana w drużynie Interu. Sanchez opuścił boisko z kontuzją. Jego miejsce zajął Martinez.
39' Dośrodkowanie Mkhitaryana. Finalnie piłka trafiła w ręce Radu.
41' Ranocchia zablokował dośrodkowanie Pedro.
41' Lautaro próbował oddać strzał, ale został zablokowany przez Manciniego.
44' Radu obronił strzał Mkhitaryana.
47' Martinez wywalczył rzut rożny. Brozović w pole karne. O strzał z dystansu pokusił się Perisić, ale piłka przeleciała nad bramką.
48' Koniec pierwszej połowy.

50' Pierwsze groźne wyjście Interu. Perisić zmarnował tę akcję.
50' Pellegrini powstrzymany przez Ranocchię. Rzut rożny dla Romy.
52' Kumbulla powstrzymał Lukaku.
52' Strzał z dystansu Pellegriniego, lecz obok bramki.
56' Dzeko trafił w słupek.
58' El Shaarawy dograł do Dzeko, którego powstrzymał Radu.
59' Zmiany w Interze: Sensi zmienił Vecino, a Hakimi Perisicia.
61' Karsdorp próbował dośrodkować do Dzeko, ale fantastyczną interwencją popisał się D'Ambrosio.
66' Cristante bliski pokonania Radu, ale pocelował głową obok bramki.
68' Pellegrini oddał strzał prosto w Radu.
69' El Shaarawy został sfaulowany przez Brozovicia. Roma nie wykorzystała rzutu wolnego.
71' Żółta kartka dla Kumbulli za faul na Barelli.
73' Kontra Interu. Hakimi z szansą na podwyższenie wyniku, ale jego strzał został zablokowany przez Manciniego.
77' Young zmienił Darmiana, a Pinamonti Martineza.
79' Radu przeciął próbę dogrania w wykonaniu Santona.
82' Karsdorp z żółtą kartką za faul na Hakimim. Young nie wykorzystał rzutu wolnego.
83' Błąd Darboe, co próbował wykorzystać Pinamonti, ale nie trafił do bramki Romy.
85' Lukaku posłał dobrą piłkę do Sensiego, ale Włoch był wobec niej bierny - ani nie przyjał, ani nie oddał strzału.
87' El Shaarawy miał dogodną sytuację, by w końcu trafić do bramki Interu, ale uprzedził go Ranocchia.
90' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kontra Interu. Hakimi wyszedł sam na sam, dogonił go Lukaku, któremu Marokańczyk oddał piłkę. Belg był bezbłędny!
93' Koniec spotkania.

Inter - Roma 3:1 (2:1)