CAMPIONI 2021

 

Władza zasugerowała renowację stadionu

30 lipca 2021 | 13:00 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Droga Milanu i Interu do nowego stadionu jest pełna przeszkód. Według Il Giorno, część centrolewicowej większości, opowiada się za renowacją stadionu Meazzy i nie rozważa budowy nowego obiektu.

Wczoraj po południu, w Palazzo Marino, odbyło się spotkanie komitetu Rady ds. Sportu, Urbanistyki i Budżetu. Podczas niego przeanalizowano projekt zmiany stylizacji stadionu. Jego autorem jest Riccardo Aceti, inżynier i profesor Politechniki.

Radny miasta Mediolanu - Enrico Fedrighini, zacytował artykuł Regulaminu Miejskiego dotyczący "Wstępnej oceny publicznej projektów uruchamianych specjalnymi prawami i procedurami". - Przedstawiony projekt przebudowy stanowi jedyną realną ścieżkę dla San Siro z wielu powodów: ponieważ alternatywa Sesto San Giovanni zaproponowana przez zespoły już nie istnieje, a dodatkowo nowy Regulamin uczestnictwa właśnie zatwierdzony przez gminę wprowadza, w przypadku projektów aktywowanych specjalnymi prawami (takich jak ustawa o stadionie), publiczną ocenę wstępną promowaną przez obywateli i urząd - powiedział Fedrighini.

Źródło: Il Giorno

Polecane newsy

Komentarze: 9

kacperosik2

kacperosik2 30 lipca 2021 | 15:08   

XD remont San Siro to idiotyzm. Ale ja o tym pisałem z miesiąc temu. Italia wraz z Arabią mają organizować bodajże Mistrzostwa Świata. Pieniądze na stadiony dostaną MIASTA, a nie kluby. Co zrobi Mediolan jak wyburzymy stadion i postawimy swój własny? Zostaną z palcem w nocniku. Trzeba się wynosić na poddzielnice jak najszybciej

Huragan1410

Huragan1410 30 lipca 2021 | 17:29   

Kacperosik masz rację o tym remoncie. Ale z drugiej strony to jest Meazza/San Siro. Chciało by się żeby była wieczna.

inter00

inter00 30 lipca 2021 | 21:08   

Nowy stadion aktualnie nie jest realny przez COVID. Pozostaje tylko renowacja Stadio Giuseppe Meazza mimo iż jestem jednak po stronie budowy własnego stadionu. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i ciężko mi byłoby opuścić tak cudowny stadion jednak nie zrobimy kroku naprzód bez własnego stadionu. Pytanie tylko kiedy to nastąpi? Ta wizja jest odległa lub nawet nierealna więc na ten moment jedynym rozwiązaniem jest remont aktualnego stadionu.

shakurspeare

shakurspeare 31 lipca 2021 | 09:12   

Niech se sami za to zaplaca

Ilfenomeno

Ilfenomeno 31 lipca 2021 | 11:23   

Tacy cwani to niech biorą dotacje z UE i sobie remontują :)

Mokdar

Mokdar 31 lipca 2021 | 12:37   

@inter00 renowacja wcale nie będzie mega tańsza od budowy nowego.

inter00

inter00 31 lipca 2021 | 17:22   

Tylko stadion jest własnością miasta i nie wierzę że Inter i Milan z własnej kieszeni opłacą jego modernizacje

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz 1 sierpnia 2021 | 09:29   

Sytuacja ze stadionem jest taka, że obiekt jest własnością miasta. W przypadku zarówno remontu, jak i budowy nowego stadionu, przy zachowaniu obecnych zasad, to miasto ma mieć większy wkład finansowy. Udział Interu i Milanu miałby być odpowiednio mniejszy. Natomiast miasto nic nie robi za darmo, bowiem oba kluby muszą płacić wysoką dzierżawę za wynajem stadionu. Nawet jak nie sfinansują pełnej renowacji/budowy, to i tak zwrócą miastu kasę i to zapewne z nawiązką. Dlatego ja jestem zwolennikiem postawienia własnego stadionu w sąsiedniej gminie, by w końcu nie być zależnym od miasta. Zwłaszcza że ci jak zrobią przetargi na remont/budowę to bankowo ktoś na tym jeszcze zarobi, a sam stadion straci...

Maciej Pawul

Maciej Pawul 1 sierpnia 2021 | 12:41   

@mokdar pamiętam, że kiedyś były wyliczenia, w ogólnej perspektywie to droższe rozwiązanie (m.in. ze względu na zwrot inwestycji). Kocham San Siro i wielokrotnie zaznaczałem, że nie wyobrażam sobie rozbiórki, ale w końcu trzeba będzie dorosnąć. Co do samej idei to każdy, kto miał okazję za dnia zwiedzić stadion, zobaczy gołym okiem, jak bardzo jest niedzisiejszy (szczególnie jeśli zwiedzi jakiś nowszy obiekt wcześniej). Remont to byłoby pudrowanie pięknego, ale jednak trupa.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich