"Bohaterowie Kopenhagi" z nagrodą Prezydenta UEFA

24 sierpnia 2021 | 20:13 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Nagroda Prezydenta UEFA jest przyznawana przez UEFA tym, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami, doskonałością zawodową i wzorowymi cechami ludzkimi. Od 1998 roku, corocznie przyznawana jest osobie, która przyczyniła się do rozwoju i sukcesu w świecie piłki nożnej.

Edycja 2021 trafiła nie do pojedynczej osobowości, ale do tych, których UEFA nazwała "bohaterami Kopenhagi". To kapitan duńskiej drużyny narodowej Simon Kjaer i personel medyczny, który 12 czerwca, dzięki swoim działaniom, uratował Christiana Eriksena podczas meczu Dania-Finlandia na Euro 2020.

- Chcę podziękować Mortenowi Skjoldagerowi, Mortenowi Boesenowi i całemu personelowi medycznemu, którzy przybyli do Parken 12 czerwca. Wykonaliście niezwykłą pracę, uratowaliście mi życie - powiedział Eriksen. - Ogromne podziękowania należą się mojemu przyjacielowi i kapitanowi Simonowi Kjaerowi. Wraz z moimi kolegami z drużyny udzielił mi fundamentalnego wsparcia. Dziękuję również wszystkim fanom, którzy wysłali wiadomości do mnie i mojej rodziny. Dali nam tyle siły! To wiele dla nas znaczy. Dziękuję - dodał.

Prezydent UEFA Aleksander Čeferin podkreślił profesjonalną doskonałość wszystkich ludzi, którzy pracowali w tak delikatnym momencie. - Są prawdziwymi bohaterami Euro 2020. Mam zaszczyt wręczyć im Nagrodę Prezydenta UEFA. Wyróżnienie, która w tym roku wykracza poza futbol. To pokazuje, jak cenne jest nasze życie, pomaga nam spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Eriksenowi i jego rodzinie składamy najlepsze życzenia, aby jego powrót do zdrowia przebiegał sprawnie - powiedział Čeferin.

Głos zabrał także Simon Kjaer. - To coś, co zostanie z nami na całe życie. Zespół zareagował w sposób zwarty, aby wydobyć to, co najlepsze z tej trudnej sytuacji. Staram się prowadzić zespół od środka i na zewnątrz, na boisku. Znam Eriksena od wielu lat. Cieszę się, że jest szczęśliwy. Wszyscy chcemy dla niego jak najlepiej - powiedział.

NAGRODA PREZYDENTA UEFA:

Zespół medyczny obecny na stadionie:
Mogens Kreutzfeldt (główny lekarz)
Frederik Flensted (kierownik medyczny stadionu)
Anders Boesen (lekarz ratunkowy na boisku)
Peder Ersgaard (ratownik medyczny)

Lekarze placówek UEFA:
Jens Kleinefeld
Valentin Velikov

Personel Danii:
Morten Skjoldager (fizjoterapeuta towarzyszący lekarzowi zespołu)
Morten Boesen (lekarz zespołowy)
Simon Kjær (kapitan reprezentacji Danii)

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

Morfo

Morfo 25 sierpnia 2021 | 09:32   

No i elegancko


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich