Koncert na Meazza. Inter rozbił Bolognę

18 września 2021 | 17:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter 6 Bologna 1. Po świetnym spotkaniu Nerazzurri nie dali najmniejszych szans przyjezdnym i zanotowali efektowne zwycięstwo. Dorobkiem bramkowym podzielili się Lautaro, Skriniar, Barella, Vecino oraz Dzeko. Honorowe trafienie dla rywali zaliczył Theate.

Pierwsza połowa:

6' Świetny początek Interu! Precyzyjne dogranie Dumfriesa do wbiegającego Lautaro i gospodarze szybko objęli prowadzenie.

19' Bologna bliska wyrównania. Handanovic obronił próbę Soriano, dobitka Sansone była niecelna.

21' Skorupski łatwo poradził sobie z uderzeniem z dystansu Brozovicia.

23' De Silvestri ukarany żółtą kartką.

29' Wymuszona zmiana w Interze. Dzeko zastąpił kontuzjowanego Correę.

30' 2:0! Dimarco dograł z rzutu rożnego na głowę Skriniara, a ten umieścił piłkę w siatce.

34' Kolejny gol dla Interu. De Silvestri zablokował dogranie Dumfriesa, ale piłka trafiła pod nogi Barelli, który dopełnił tylko formalności.

36' Hickey obejrzał żółtą kartkę.

44' Skorupski obronił strzał z woleja w wykonaniu Dimarco.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

47' Hickey niecelnie z dystansu.

50' Kolejne ofensywne wejście Dumfriesa, który odegrał piłkę do Lautaro. Poteżny strzał Argentyńczyka zatrzymał się niestety tylko na poprzeczce.

52' Skorupski obronił strzał Brozovicia, dobitka Lautaro była bardzo niecelna.

54' Svanberg oddał niecelny strzał głową.

54' Kolejne trafienie Interu. Dzeko i Dumfries minęli się z piłką dograną przez Dimarco, lecz dopadł do niej wreszcie Vecino i z bliska umieścił w siatce.

56' Barrow, Dijks i Vignato za Sansone, Hickeya i Svanberga.

63' 5:0. Brozovic podał do Lautaro, ten przepuścił piłkę do Dzeko, a Bośniak strzałem ze szpica dopełnił formalności.

67' Ranocchia i Sanchez w miejsce De Vrija i Lautaro.

68' Dzeko z drugim trafieniem. Bośniak oddał precyzyjny strzał z ostrego kąta i nie dał szans Skorupskiemu.

69' Van Hooijdonh zmienił Domingueza.

74' Kolarov i Gagliardini zastąpili Bastoniego i Brozovicia.

74' Theate zmienił De Silvestriego.

79' Nieudana próba strzału w wykonaniu Dumfriesa.

83' Dijks ukarany żółtą kartką.

85' Niecelny strzał Dimarco.

86' Honorowe trafienie dla gości. Theate wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych Interu.

90' Skorupski zatrzymał ofensywne wejście Dumfriesa.