Inter pierwszym pogromcą Sheriffa

19 października 2021 | 19:48 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

We wtorek Nerazzurri zmierzyli się z Sheriffem Tiraspol. Drużyna z Mołdawii postawiła trudne warunki, ale koncentracja i doświadczenie okazały się być kluczem do sukcesu drużyny Simone Inzaghiego. Po bramkach Dzeko, Vidala i De Vrija, Inter mógł cieszyć się z wygranej 3:1.

PRZEBIEG MECZU:

I POŁOWA:
3' Nerazzurri nie wykorzystali rzutu rożnego.
5' Dimarco zablokował strzał Costanzy. Sheriff wznowił grę z narożnika boiska.
7' Goście wypracowal groźną akcję, której ostatecznie nie wykorzystali.
8' Rzut rożny dla Interu. Skutecznie zagrali mołdawscy obrońcy.
10' Kolejny corner dla gospodarzy, De Vrij zdołał doskoczyć do piłki, ale źle pocelował.
13' Tym razem stałego fragmentu gry nie wykorzystali piłkarze Sheriffa.
15' Kontra Interu. Za Dzeko ruszył Dumfries, który otrzymał piłkę, ale w oddaniu strzału uprzedził go Celeadnic.
17' Świetna interwencja bramkarza Sheriffa, który powstrzymał Dzeko.
18' Niecelny strzał Dimarco.
26' Barella pokusił się o strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.
28' Składna akcja Interu, którą strzałem w boczną siatkę zakończył Dumfries.
30' Kontra Sheriffa. Kolovosa zablokował Skriniar.
34' Rzut wolny dla Interu. Świetne uderzenie Dimarco obronił Caleadnic.
34' GOOOOOOOOOOOOOL!!! Rzut rożny dla Interu, piłka dotarła do Dzeko, który nie był pilnowany i z pierwszej piłki oddał perfekcyjny strzał.
41' Handanović obronił strzał Cristiano.
43' Perisić z dystansu, lecz czujnie w bramce zachował się bramkarz Sheriffa.
44' Podopieczni Inzaghiego nie wykorzystali dwóch rzutów rożnych.
45' Jeszcze jeden corner dla Interu, ale ponownie Nerazzurri byli nieskuteczni. Sędzia zakończył pierwszą połowę.

II POŁOWA:
47' Indywidualna akcja Bruno, który zdołał oddać strzał, ale nie zaskoczył on Handanovicia.
51' Żółta kartka dla Dimarco za faul na Bruno, co powstrzymało kontrę Sheriffa.
52' GOL! Rzut wolny dla gości. Handanović nie obronił fantastycznego strzału Thilla.
53' Bastoni zmienił Dimarco.
55' Strzał Dumfrisa nad bramką rywali.
56' Perisić również spróbować zaskoczyć przeciwników, ale trafił tylko w zewnętrzną część słupka.
58' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Dzeko wyłożył piłkę Vidalowi, który oddał strzał. Caleadnic sięgnął piłkę, ale ta i tak trafiła do bramki Sheriffa.
62' Świetne podanie Vidala do Lautaro, ten dograł do Perisicia, który dośrodkował, ale został zablokowany.
67' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Rzut rożny dla Interu. Brozović dogrywał w pole karne, Dumfries odbił piłkę pod nogi De Vrija, który strzelił kolejnego gola.
70' Celeadnic obronił strzał z dystansu Perisicia.
72' Obrońcy Sheriffa zablokowali strzał Martineza.
75' Addo zmienił Nikolov, Sanchez wszedł w mejsce Dzeko, a Gagliardini za Vidala.
83' Perisić i Lautaro razem przymierzyli w piłkę, która finalnie odbiła się od poprzeczki.
85' Sensi zmienił Brozovicia, a Kolarov wszedł w miejsce Perisicia.
90' Sensi pokusił się o strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.
92' Świetne wyjście Bastoniego, który podał do Kolarova, ten bardzo dobrze dośrodkował w kierunku Lautaro. Argentyńczyk oddał strzał, ale skuteczną interwencję zaliczył bramkarz gości.
93' Koniec spotkania

Inter - Sheriff 3:1 (1:0)