CAMPIONI 2021

 

Marotta: Barella i Lautaro? Jesteśmy już blisko

22 października 2021 | 10:09 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Wywiady

Dyrektor generalny Interu Mediolan - Giuseppe Marotta, udzielił wywiadu dla Corriere dello Sport. Poruszono tematy związane z finansami i udziałami klubu, a także przedłużenie umów z zawodnikami. Ponadto Marotta zdradził swoje plany na przyszłość.

Martwisz się o sytuację finansową klubu?

- Nasz stan jest na równi z innymi klubami. Regularnie wypłacamy pensje, nawet pod koniec września. Kłopoty finansowe są związane z brakiem dochodów z powodu koronawirusa. Nasz udziałowiec w ciągu pięciu lat włożył 1 miliard euro, etycznie to nie jest zrównoważone.

Czy rodzina Zhang szuka finansowania lub kupców dla Interu? Jakie są projekty?

- Wyszliśmy z tunelu. Jest stabilizacja i cała sytuacja daje nam spokój. Zhang ma pasję. Prezydent wielokrotnie potwierdzał swoje wieloletnie zaangażowanie w Inter.

Inter ponownie sięgnie po Scudetto?

- Tak. Ambicja jest integralną częścią klubu. Po ośmiu kolejkach jest za wcześnie, by dokonać realnej oceny. Celem pozostaje zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów.

Kiedy będą odnowienia dla Lautaro, Barelli i Brozovicia?

- Dla Barelli i Lautaro zmierzamy w kierunku gratyfikacji i przedłużenia kontraktu. Jesteśmy już blisko. Z drugiej strony jest Brozović, którego umowa wkrótce wygaśnie i potrwa to trochę dłużej. Jestem jednak tego pewien.

Jaka jest przyszłość Marotty w Interze?

- Poczekajmy aż Zhang wróci. Myślę, że możemy dalej współpracować. Po doświadczeniach z Interem poszukam czegoś innego poza klubami. Lubię politykę sportową, może spróbowałbym się w jakiejś roli instytucjonalnej.

Źródło: CdS

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00 22 października 2021 | 10:44   

Brozo kontakt kończy się najwcześniej i to on powinien być priorytetem

banikowy

banikowy 22 października 2021 | 11:12   

Jeśli tłumaczenie jest dobrze zrobione to
"Celem pozostaje zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów." jest przyznaniem że drużyna osłabła i w ocenie zarządu nie jesteśmy w stanie zdobyć scudetto w tym sezonie.
niemniej nie jestem tym zaskoczony, poki nie zmieni sie wlasciciel to nie ma co liczyc na dofinansowanie i zakup przynajmniej jednego/dwoch klasowych zawodnikow.
Co do Brozo to wydaje mi sie ze ktos polozyl mu 8-10mln na stole i odejdzie za darmo w lecie :(

wróbel1908

wróbel1908 22 października 2021 | 19:47   

Zhang niedługo po zakończeniu poprzedniego sezonu mówił że celem Interu będzie awans po raz kolejny do elity więc słowa Marotty nie dziwią.

Rahi

Rahi 22 października 2021 | 22:31   

Będzie smutek jak "zamieni stryjek Brozo na Hakana" darmo za darmo


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich