Bergomi przed derbami Mediolanu

6 listopada 2021 | 01:19 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Tradycyjnie przed derbami Mediolanu w mediach nie brakuje analiz i komentarzy ze strony byłych graczy obu zespołów. Niedzielny mecz pod lupę wziął, chociażby Giuseppe Bergomi. Słynny Wujek postarał się przeanalizować mocne i słabe strony obu ekip.

- Szybko zapominamy, ale zeszłym roku Milan prowadził z 5 punktami i wygrywając, powiększyłby przewagę. Tym razem sytuacja wygląda podobnie. Milan ma równie głęboki skład co Inter i przewagę 7 punktów. Rossoneri koncentrują się na lidze. Inter jednak też wygląda dobrze po zwycięstwie w Lidze Mistrzów.

- Inter zmienił swoje nastawienie w defensywie. Przechodzili już przez wiele powrotów, także dlatego, że grają inaczej niż przed rokiem. Teraz wahadłowi dają nieco więcej gwarancji trójce środkowych obrońców, którzy imponują siłą fizyczną, ale mają problemy szybkościowe. Teraz wydaje się, że jest więcej równowagi. Z drugiej strony, Milan naciska wysoko. Tomori lepiej wygląda u boku Kjaera, korzysta na tym.

- Jeśli gra Dimarco, nie gra Calhanoglu. Jeden z nich zawsze jest na boisku, aby wykorzystać przewagę stałych fragmentów. Myślę, że biorąc pod uwagę mecz w Lidze Mistrzów, to Calhanoglu może grać z Perisiciem na lewej stronie. To prawda, że jest Vidal, który ostatnio dobrze wygląda, ale Milan narzuci zupełnie inny rytm. Będą znacznie bardziej trwali niż Sheriff.

- Kiedy wygrywasz 10 z 11 meczów, nie możesz tego dokonać, grając słabo. W tym sezonie Milan przechylał na swoją korzyść brudne spotkania. Za każdym razem znajduje inny klucz do zwycięstwa. Inter w ataku dysponuje innym pakietem. Kiedy tracisz Lukaku to jesteś słabszy, nawet jeśli w tym sezonie grają lepiej, ponieważ Dzeko pełni rolę ofensywnego rozgrywającego. Atakuje w inny sposób.

- Powtarzam się i mogę być nudny, ale Lukaku jest dominatorem i ciężko go zastąpić. W tym sezonie Inter ma innych wykonawców, ale też większy wybór w osobach Sancheza i Correi. Czegoś im jednak brakuje. Z Juve wyglądali dobrze, ale nie potrafili tego zamknąć. To samo z Lazio w Rzymie. Teraz napastnicy grają bliżej siebie, nie atakują z głębi. To dawała obecność Lukaku.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich