CAMPIONI 2021

 

Spalletti: Zabrakło nam odwagi

21 listopada 2021 | 22:35 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Po meczu Luciano Spalletti miał sporo uwag do postawy swojego zespołu w pierwszej połowie spotkania. Zdaniem opiekuna Napoli zawodnikom zabrakło odwagi i zdecydowania przy podejmowaniu trudniejszych decyzji. Toskańczyk swoją wypowiedź rozpoczął jednak od miłych słów w kierunku napastnika Interu.

- Lautaro Martinez jest wspaniałym graczem. Potrzebował nieco czasu na aklimatyzację, ale teraz udowadnia, że jest mistrzem, o czym wiedzieliśmy od samego początku.

- W drugiej połowie poradziliśmy sobie znacznie lepiej pod względem jakości, dokonując bardziej odważnych wyborów i nieprzewidywalnych podań. W pierwszej byliśmy zbyt przewidywalni, szukając rozwiązań bez charakteru i inspiracji. Zostawialiśmy Interowi zbyt wiele miejsca na kontry. Musimy uporządkować pewne rzeczy, ale ogólnie zanotowaliśmy dobry występ.

- Osimhen jest hojny i pozwala wciągnąć się w to, co dzieje się wokół niego, ale musi dokonywać wyborów. Jeśli goni za wszystkimi, zespół musi się do tego dostosować, aby pozostać zwartym. Ma spuchnięte oko i słabo widzi, więc potrzebne będę testy. Oka bardzo zapuchło, ale mam nadzieję, że to tylko siniak. Mam nadzieję. 

- Trudno jest mierzyć się z Interem, ponieważ musisz utrzymywać twardą obronę i poświęcasz bocznego obrońcę na rzecz wahadłowego. Jeśli zbytnio się rozciągniesz, sytuacja staje się trudniejsza i trzeba angażować pomocników. Czasami wyglądało to dobrze, ale wiele zależy od jakości twojego posiadania.

- Jestem zły, kiedy nie wykonujemy zadań. W pierwszej połowie brakowało nam odwagi. Musimy być odważni i dokonywać odważnych wyborów, jeśli chcemy rzucić wyzwanie Interowi i Milanowi w kontekście ważnych celów. Musimy testować się z rywalami na wyższym poziomie i mam nadzieję, że teraz nie zabraknie nam już odwagi.

Źródło: DAZN

Polecane newsy

Komentarze: 8

KawaOpole

KawaOpole 21 listopada 2021 | 23:18   

Spal liczę ci ze upalsujesz się tuz za naszymi plecami na 2 msc 3 Atalanta 4 Milan i będzie git

master

master 22 listopada 2021 | 01:13   

Nie no, nie porównuj Pioliego do Spala, to dwie inne półki Pioli ma jednego vice i wiele pasm porażek, Spal to gwarant jakości i walki o CL

superofca

superofca 22 listopada 2021 | 08:24   

@Świnka z Ursusa tak jak napisał master, porównanie słabe, Spal bił się z hegemonami ligi jak równy z równym, kilkanaście punktów więcej i dziś miałby tyle scudetto co Mancini, a kto wie może i Conte.

Lambert

Lambert 22 listopada 2021 | 12:00   

Spal to świetny trener, lepszy niż Inzaghi i wg mnie powinien być zaliczany do światowego topu

inter00

inter00 22 listopada 2021 | 13:44   

@lambert - światowy top to za dużo powiedziane ale jest fachowcem który nie raz udowodnił swoje umiejętności. Dla mnie też Spal > Inzaghi

Adriano19f

Adriano19f 22 listopada 2021 | 19:31   

Spal to gwarant pewnej wysokiej jakości i dobrej gry w obronie


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich