Awans okraszony porażką

7 grudnia 2021 | 19:55 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Za nami ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nerazzurri przegrali z Realem Madryt 2:0. Na domiar złego wykluczony z gry za niesportowe zachowanie został Nicolo Barella, którego nie zobaczymy w kolejnym meczu tych rozgrywek. Finalnie podopieczni Simone Inzaghiego awansowali do 1/8 z drugiego miejsca. Losowanie par odbędzie się 13 grudnia.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

2' Nieudana próba Viniciusa.
7' Brozović próbował zaskoczyć z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.
11' Groźna sytuacja Realu, ale finalnie Rodgrygo popełnił błąd w polu karnym.
12' Dośrodkowanie Dumfrisa. Perisić chciał z pierwszej piłki trafić do bramki gospodarzy, jednak Carvajal go zablokował.
13' Strzał Rodrygo w boczną siatkę.
14' Rzut rożny dla Interu.
17' GOL! Precyzyjne uderzenie Kroosa sprzed pola karnego po dośrodkowaniu Rodrygo.
22' Lautaro nie wykorzystał podania Barelli i uderzył wysoko nad bramką Courtois.
25' Dośrodkowanie Perisicia. Dzeko uderzył głową, ale bramkarz pewnie złapał piłkę.
27' Rzut rożny dla Inter. Do piłki doszedł Skriniar, lecz piłkę wybił obrońca Realu.
29' Strzał Brozovicia z dystansu. Ponownie lepsi okazali się defensorzy gospodarzy.
31' Kolejny rzut rożny w wykonaniu Nerazzurrich. Dośrodkowanie Calhanoglu próbował wykorzystać Perisić, lecz nie był w tym skuteczny.
35' Niecelny strzał Perisicia z półprzewrotki.
36' Dobre wyjście Jovicia, który wykończył akcję uderzeniem w boczną siatkę.
40' Real w natarciu. Dośrodkowanie Kroosa przerwał Bastoni.
41' Strzał Perisicia został zablokowany.
45' Świetne podanie Kroosa do Rodrygo, który trafił w słupek.
45+1' Rzut rożny dla Realu. Rodrygo ponownie w boczną siatkę.

46' Dimarco zmienił Dumfriesa.
48' Doskonała okazja Barelli, lecz Włoch uderzył piłkę nad bramką.
49' Casemiro ucierpiał w starciu z D'Ambrosio.
52' Strzał Jovicia uprzedził Perisic. Rzut rożny dla Realu, ale niecelnie głową uderzył Casemiro.
54' Żółta kartka dla D'Ambrosio, który sfaulował Viniciusa.
55' Handanović obronił strzał Jovicia.
57' Faul Skrniara na Viniciusie. Rzut wolny dla Realu.
58' Dobra interwencja kapitana Interu po strzale Casemiro.
59' Lautaro nie wykorzystał dośrodkowania Perisicia.
59' Zmiany w Interze. Vidal, Vecino i Sanchez weszli za Brozovicia, Calhanoglu i Dzeko.
62' Militao brutalnie odepchnął Barellę, po czym zawodnik Interu nie utrzymał nerwów na wodzy i uderzył rywala. Zawodnik Realu został ukarany żółtą kartką, natomiast Nicolo obejrzał czerwony kartonik i musiał opuścić boisko.
66' Cagliardini zmienił Lautaro.
69' Bardzo dobra próba Interu. Dośrodkowanie Perisicia, do piłki doszedł Dimarco, który głową uderzył piłkę, lecz złapał ją Courtois.
70' Dobra interwencja Handanovicia po strzale Rodrygo.
71' Camavinga wszedł w miejsce Casemiro.
74' Żółta kartka dla Bastoniego za faul na Joviciu.
77' Potrójna zmiana w Realu. Asensio, Valvedere i Diaz weszli za Rodrygo, Kroosa i Jovicia.
79' GOL! Asensio wyszedł na czystą pozycję, oddał strzał, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Handanovicia.
80' Hazard zmienił Viniciusa.
83' Co za absurdalna sytuacja! Perisić odprowadzał piłkę za końcową linię boiska, Carvajal dostrzegł lukę, odegrał do Diaza, ale ten się pogubił i finalnie Nerazzurri uniknęli utraty kolejnego gola.
85' Rzut rożny dla Interu. Świetnie głową zagrał Skriniar, ale Courtois odczytał intencje obrońcy.
90' Sędzia zakończył spotkanie.

Real - Inter 2:0 (1:0)