CAMPIONI 2021

 

Ranieri: Nie bać się Liverpoolu

15 grudnia 2021 | 00:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Wyniki poniedziałkowego losowanie był oczywiście szeroko komentowane we włoskich mediach. Na temat starcia Interu z Liverpoolem wypowiedział się m.in. doskonale znający angielskie realia Claudio Ranieri.

Zdaniem doświadczonego trenera Nerazzurri nie stoją wcale na straconej pozycji:

- To będzie fajna rywalizacja, a wynik nie jest oczywisty. Liverpool jest naprawdę mocny, ale w Interze możesz dostrzec już rękę Inzaghiego. Odziedziczył zwycięską drużynę po Conte i uzasadnione były pewne obawy po sprzedaży Lukaku i Hakimiego, ale Inter idzie teraz naprawdę mocno.

- Liverpool i Manchestery City to najmocniejsze zespoły w Anglii, nawet jeśli Chelsea jest na tym samym poziomie. Przede wszystkim do obu meczów trzeba podejść z determinacją i bez kompleksu niższości. W piłce nigdy nie można brać czegoś za pewnik. Po drugie, Inter musi ograniczyć błędy. Detale mogą mieć w Lidze Mistrzów kluczowe znaczenie, zwłaszcza przeciwko dużym klubom. Na boisku miewasz pozytywne i negatywne odczucia, więc musisz ich słuchać i odpowiednio reagować.

- Między Kloppem a Liverpoolem panuje idealna chemia. To dobry, mądry człowiek. Bardzo miła osoba. Jurgen jest idealnym trenerem dla wielkiego klubu z oddaną rzeszą fanów. Jeśli jednak pozwolisz, aby wpłynęła na ciebie atmosfera Anfield, to nie zajdziesz daleko. To ma znaczenie dla Liverpoolu. Wsparcie ich fanów jest niesamowite.

- Nie byłem zaskoczony wygraną nad Milanem. Liverpool może polegać na dwóch zespołach. To jeden z powodów, dla których kluby angielskiej Premier League są lepsze. Każdy może wystawić dwie konkurencyjne drużyny.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich