CAMPIONI 2021

 

Pinamonti: W Interze spełniłem dziecięce marzenie

19 stycznia 2022 | 16:04 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Andrea Pinamonti przebywa obecnie na wypożyczeniu z Interu do Empoli. Tak się złożyło, że oba kluby trafiły na siebie w Pucharze Włoch, w związku z czym przed dzisiejszym meczem na portalu Fanpage ukazał się wywiad z 22-letnim napastnikiem.

- Negocjacje ws. wypożyczenia do Empoli ciągnęły się w nieskończoność, ale gdy czujesz zaufanie szkoleniowca, który dzwoni bezpośrednio do ciebie, dyrektora, który przyjeżdża, aby przekonać cię osobiście i prezydenta, który wyraża chęć ściągnięcia cię do zespołu, nabierasz przekonania, które pomaga podjąć decyzję, a potem procentuje podczas gry. Gdy tylko przybyłem do nowej drużyny, zabrałem się do pracy, aby wrócić do formy. Z czasem wszystko zaczęło iść po mojej myśli.

- Conte i scudetto? Spróbuję pokazać to z innej perspektywy. Graliśmy mecz, do przerwy prowadziliśmy 1:0, jednak koledzy i trener nie byli zadowoleni, bo powinniśmy zrobić dużo więcej. Wszyscy obecni w szatni chcieli się doskonalić, nikt nie czuł się w pełni usatysfakcjonowany - to wszystko zasługa Conte. Choć nie byłem kluczowym graczem mistrzowskiej drużyny, to wiele się nauczyłem i spełniłem marzenie z dzieciństwa - zdobyłem tytuł z Interem.

- Choć mam dopiero 22 lata, to pracowałem już z wieloma trenerami, od każdego z nich starałem się wziąć coś dla siebie. Stało się to moją zaletą. Gdy odchodziłem z Genoi, żegnał mnie Nicola, który pomógł mi dzięki swojej charyzmie i osobowości. Moim pierwszym trenerem w Gryfonach był Andreazzoli, z którym bardzo przyjemnie pracowało mi się zarówno wtedy, jak i dziś w Empoli.

- Postrzegam siebie jako bardziej dojrzałego niż w przeszłości, nabrałem też doświadczenia. Chce osiągnąć wielkie rzeczy, ale nie jako rezerwowy, tylko czołowa postać drużyny.

Źródło: calciomercato.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

Kevin

Kevin 19 stycznia 2022 | 16:17   

Mocne słowa, za nimi jednak powinny iść jakieś czyny( wyniki) Dla mnie to solidny przeciętniak który się niczym nie wyróżnia. Wg mnie brakuje mu pierwiastka talentu, czegos co pozwoli mu zrobić różnice.

inter00

inter00 19 stycznia 2022 | 18:14   

Chłopak ma dopiero 22 lata i dalej się rozwija. Niech gra w tym Empoli i strzela, niech zbiera doświadczenie. Osobiście, jeżeli do lata utrzyma odpowiednią dyspozycje, ściągnąłbym go za Dżeko bo charakterystykę ma idealną.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich