Inzaghi: Reakcja godna świetnej drużyny

7 maja 2022 | 01:41 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Inter w dramatycznych okolicznościach pokonał Empoli, czym podtrzymał nadzieje na obronę scudetto. Jednak na pomeczowej konferencji prasowej Simone Inzaghi nie był do końca zadowolony - co prawda jego zespół odpowiednio zareagował w trudnej sytuacji, ale nie byłoby to konieczne, gdyby nie fatalne pierwsze 30 minut.

- Zespół oddał rekordową liczbę strzałów, bo 37, drużyna zagrała dobry mecz, odpowiednio zareagowała na zły początek. W pierwszych 25 minutach zostaliśmy złapani przez to, że zbytnio skupialiśmy się na fotelu lidera, rozmawialiśmy o tym - jeśli nie masz odpowiedniego dystansu, Empoli sprawi ci kłopoty i tak też się stało. Świetnie zareagowaliśmy, mogliśmy zdobyć więcej bramek. Gratulacje dla zespołu, który pokazuje swoją siłę od 8 lipca.

- Jeśli przeanalizujesz wszystkie zespoły, zdarzało im się tracić przewagę i odrobić straty, taka jest piłka. Futbol z lat 60.? Widzieliśmy jak gra Inter, mieliśmy fantastyczne momenty, które bardzo mi się podobały. Mam materiał do analizy, pierwsze 30 minut powinno być lepsze. Potem zareagowaliśmy odpowiednio, jak przystało na świetną drużynę. Ostatnio kilka razy dobrze zaczęliśmy, mieliśmy dobre pierwsze pół godziny, tym razem nam to nie wyszło, a z Empoli nie możesz sobie na to pozwolić.

- Finał? Przystąpimy do niego po ważnej wygranej, ze świadomością, że jesteśmy w dobrym momencie, z pragnieniem gry w finale - zasłużyliśmy na to na boisku. 

- Bastoni w ostatnich dniach trenował na murawie, codziennie go obserwujemy i oceniamy jego dyspozycję. Lekarze mówią, że wrażenia są dobre, codziennie będziemy oceniać, dlaczego miał więcej niż jeden przykurcz. 

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich