Eriksen: Cieszę się, że znów mogę grać

4 czerwca 2022 | 13:58 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Jeszcze tylko kilka dni i upłynie równo rok od pamiętnego meczu reprezentacji Danii i Finlandii, podczas którego serce Christiana Eriksena stanęło. Cały piłkarski świat zamarł wówczas wstrząśnięty tym wydarzeniem. Były zawodnik Interu opowiedział dziennikarzom, jak wyglądał jego powrót do piłki.

- Pierwszy cud wydarzył się, kiedy zostałem uratowany na boisku, to moja pierwsza myśl. Potem byliśmy bez przerwy w kontakcie z lekarzami i szpitalem, żeby dostać zielone światło, żeby wrócić i grać. Jednak pierwszą rzeczą, o którą zadbałem, był powrót do normalnego życia. Do bycia ojcem, partnerem i członkiem rodziny.

- Potem przyszedł czas na futbol i na szczęście lekarze nie znaleźli, ani nie zobaczyli niczego, co przeszkodziłoby mi w powrocie na boisko i byciu w stu procentach zdolnym do gry. To była długa podróż, to był rok, który zapamiętam jako ciężki i trudny, ale cieszę się, że wróciłem i znów mogę grać w piłkę. To było coś, czego chciałem, okazało się, że mam taką okazję, więc cieszę się, że wróciłem i jestem tutaj.

Zawodnik z uwagi na przepisy nie mógł kontynuować kariery we Włoszech i musiał przenieść się do Anglii. Dziś występuje w Premier League w zespole Brentford i znów jest kluczową częścią duńskiej drużyny narodowej.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

Oba

Oba 4 czerwca 2022 | 14:53   

Też się cieszę. Szkoda że nie w Interze

inter00

inter00 4 czerwca 2022 | 19:45   

Forza Chris


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich