Fontanarosa: Wzoruję się na Bastonim

12 lipca 2022 | 23:46 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Pod nieobecność podstawowych obrońców, okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w rywalizacji z FC Lugano otrzymał m.in. młodziutki Alessandro Fontanarosa. Po meczu Włoch nie krył podekscytowania.

- Poszło całkiem nieźle, jestem bardzo szczęśliwy. Muszę podziękować klubowi, trenerowi, kolegom z drużyny oraz całemu sektorowi młodzieżowemu, który mnie tutaj doprowadził. Jednak jest jeszcze długa droga do pokonania i trzeba się poprawiać.

- Inzaghi mówił, aby grać prosto, zachowywać spokój, rozumieć ruchy podczas gry i obserwować zachowania innych. Czekam na powrót Bastoniego. W poprzednim sezonie miałem okazję trenować z pierwszym zespołem i najwięcej czerpałem właśnie od niego. Mam nadzieję, że będę mógł go obserwować i nadal się uczyć.

- Napastnicy? Lukaku i Lautaro są najmocniejsi. Nawet w takich pojedynkach się czegoś uczysz, bo porównujesz się z najmocniejszymi. Od razu dostrzegasz, jaki to poziom.

Źródło: Inter TV

Polecane newsy

Komentarze: 2

el_loco

el_loco 13 lipca 2022 | 00:58   

Chłopak zagrał naprawdę dobry mecz. Bacznie się jemu przyglądałem i poza paroma małymi błędami wynikającymi z braku doświadczenia zagrał genialnie. Najbardziej musi popracować z grą w obronie. Dobrze grał bez piłki jak i z graniem do przodu. Bez stresu zagrywał do przodu między zawodnikami Lugano.
Jeśli dalej będzie się fajnie rozwijał będzie z niego duży pożytek.

inter00

inter00 13 lipca 2022 | 18:18   

Z wielu naszych młodych graczy może być pożytek, w końcu mamy jedną z najlepszych młodzieżówek we Włoszech. Brakuje mi tylko tego żeby czasem postawić na takich chłopaków, na pewno zostawiliby serducho na boisku. Tylko że u nas jest moda na 3 wypożyczenia i jak odpali to dopiero


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich