Inter dąży do zmniejszenia wydatków na pensje

28 lipca 2022 | 14:13 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Transfery1 min. czytania

Jednym z celów Interu na tegoroczne okno transferowe było odciążenie budżetu płacowego. I choć po części założenie to zostało zrealizowane, to Nerazzurri potrzebują dalszych cięć wydatków na pensje.

Według informacji La Gazzetty dello Sport, mediolańczycy zaoszczędzili już ok. 35 mln euro (brutto), a kolejne 20 mln uzyskają po pozbyciu się 5 zawodników: Alexisa Sancheza, Andrei Pinamontiego, Valentino Lazaro, Luciena Agoume i Eddie'ego Salcedo.

Przypadki Sancheza i Pinamontiego są dosyć podobne - obaj mieli już propozycje z innych zespołów, lecz odrzucili je i liczą na oferty z mocniejszych drużyn. W przypadku Chilijczyka odejście wiązałoby się zapewne z dodatkowym kosztem, jakim byłoby wypłacenie odszkodowania za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

Gorsza sytuacja jest z austriackim wahadłowym, który nie budzi zainteresowania na rynku. Dotychczas pojawiły się tylko wstępne zapytania z klubów Bundesligi.

Agoume i Salcedo na tę chwilę nie mają szans na grę w Interze i zostaną wypożyczeni. Oboma interesują się włoskie zespoły, lecz póki co brakuje konkretów.

  

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00

28 lipca 2022 | 16:52

Jak Sanchez ma odejść za sporym odszkodowaniem to niech zostanie, nie stać nas na trzymanie go w klubie kokosa


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich