Rusza kolejna edycja Fantacalcio

7 sierpnia 2022 | 19:46 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Informacje serwisu3 min. czytania

Kibice włoskiej Serie A odliczają już dni do startu ich ukochanych rozgrywek. Wzorem ubiegłego roku proponujemy naszym użytkownikom zabawę, która pozwala jeszcze bardziej przeżywać poczynania piłkarzy i klubów. Zapraszamy do udziału w drugim sezonie Fanta Calcio z portalem intermediolan.com.

Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że podobnie będzie też w tym sezonie. Liczymy na obecność starych wyjadaczy, jak i napływ świeżej krwi. Dla przypomnienia tytułu mistrzowskiego bronił będzie Artur Oszczepalski (Forza Nerrazzuri), który wygrał także pierwszą edycję. Kolejne miejsca na podium zajęli Marcin Prokop (Matka Spalettiego) i Federico Vasco (Fede Grande). 

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w zabawie?

Wszystko jest banalnie proste. Należy założyć konto na tej stronie (dostępna jest także aplikacja mobilna pod tym linkiem), można zalogować się przez Facebooka, Google lub po prostu stworzyć konto za pomocą adresu e-mail. Po wypełnieniu wszystkich pól, wybraniu swojej ulubionej drużyny oraz nazwaniu swojej ekipy, mamy do wyboru w jakiej lidze, chcemy wziąć udział – Serie A lub Premier League. My oczywiście wybieramy Serie A. Po wszystkim możemy przejść do wyboru naszych piłkarzy.

Fantacalcio –  czym się to je?

Zasady gry również nie są skomplikowane. Do dyspozycji mamy 180 kredytów, za które kupujemy 15 piłkarzy (dwóch bramkarzy, pięciu obrońców, pięciu pomocników oraz trzech napastników) i trenera. Co ważne, w zespole nie można mieć więcej niż trzech piłkarzy z jednego klubu. Po zakupie piłkarzy możemy ustawić formację. W momencie, kiedy mamy już cały skład oraz ustawiliśmy formację, pozostaje nam czekać na pierwszą kolejkę Serie A. Za co dostajemy punkty i na czym to wszystko polega? Punkty otrzymujemy za piłkarzy na podstawie ich występów w świecie rzeczywistym. W tej wersji punktacja jest bardziej rozbudowana niż w lepiej znanym w Polsce Fantasy Premier League. Tutaj brane jest pod uwagę wiele czynników – gole, asysty, udane dryblingi, liczba podań, celność podań, wygrane pojedynki, udane odbiory, udane interwencje, czyste konto i wiele innych mniejszych zależnych. Na tym jednak nie koniec. Należy pamiętać o kilku innych rzeczach. Podczas ustalania składu wybieramy także naszego kapitana, którego punkty liczone są podwójnie (dla przykładu, Lautaro Martinez za występ w meczu z Hellasem otrzymuje 20 punktów, ale gdy mamy go na kapitanie, zgarniamy 40 punktów). Warto także zaznaczyć, że nie otrzymujemy punktów za piłkarzy z ławki rezerwowych. Co w momencie, gdy uważamy, że nasz skład nie jest do końca silny i chcemy przeprowadzić transfery? Przed rozpoczęciem sezonu wszystkie transfery są darmowe. Później za każdą roszadę, którą będziemy chcieli przeprowadzić, musimy zapłacić punktami, które zdobywamy podczas trwania kolejek. Do dyspozycji mamy także jednorazowy bonusy – Dziką Kartę (wszystkie transfery, które przeprowadzamy są darmowe). Do kiedy trwa deadline zatwierdzenia naszej wyjściowej jedenastki i kiedy można zmieniać piłkarzy z ławki? Skład należy zatwierdzić do startu kolejki, a w trakcie jej trwania możemy zmieniać piłkarzy z ławki przed rozpoczęciem kolejnej tury spotkań (pierwsza tura spotkań – piątek, druga – sobota, trzecia – niedziela). W czasie trwania meczów nie można przeprowadzać żadnych zmian.

Regulamin:

1. Zakaz kupowania punktów premium. Gracze Premium nie będą brani pod uwagę przy przyznawaniu nagród. 
2. Zakaz tworzenia więcej niż jednego zespołu. 

Kod do ligi - 662B37C6

Nazwa ligi – Intermediolan.com

Aby dołączyć do ligi należy w zakładce Leagues/Campionati (zależy, czy używacie wersji włoskiej lub angielskiej) i kliknąć Join/Unisciti i wkleić podany wyżej kod.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, dla najlepszych uczestników naszej zabawy czekać będą nagrody. Zapisujcie się, twórzcie swoje zespoły i bawcie się dobrze!

Źródło: informacja własna

Polecane newsy

Komentarze: 4

Marek Sudoł

Marek Sudoł

7 sierpnia 2022 | 19:54

Jakie nagrody były za poprzedni sezon?

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy

8 sierpnia 2022 | 18:07

Za drugie i trzecie miejsce nasze kubki, a za pierwsze pewna kwota do wykorzystania w dowolny sposób. Nagrody są symboliczne, bo liczy się dobra zabawa :D

Marek Sudoł

Marek Sudoł

8 sierpnia 2022 | 22:04

Nie no jasne, z ciekawości pytam :p

Endel101

Endel101

5 czerwca 2023 | 19:35

Chyba jednak z ciekawości nie pytał:p, biorąc pod uwagę pierwsze miejsce


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich