Zanetti: Nie ma strachu, tylko szacunek

25 sierpnia 2022 | 23:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

To z pewnością nie było losowanie marzeń dla Interu. Mediolańczycy trafili do niesamowicie wymagającej grupy w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie przyjdzie się im mierzyć z Bayernem, Barceloną i Viktorią Pilzno. Javier Zanetti zapewnił jednak, że w klubie nie ma strachu przed rywalizacją z gigantami europejskiego futbolu.

- To bardzo trudna, skomplikowana grupa z dwoma zespołami, które świetnie radzą sobie w tych rozgrywkach. My jesteśmy Interem. W zeszłym sezonie podołaliśmy wyzwaniu z Liverpoolem, musimy być w szczytowej formie. Liga Mistrzów to rywalizacja z najlepszymi na świecie, w której liczą się szczegóły. Jesteśmy w tym gronie i będziemy mieli coś do powiedzenia.

- Rok 2010? To miłe wspomnienie, które powróciło również do mnie. Piłka nożna się zmieniła, to były inne czasy. Są zespoły, z którymi musimy mierzyć się, będąc u szczytu formy, ponieważ w każdej chwili mogą nas zranić. Doskonalimy się i udowodniliśmy to już w poprzednim sezonie. Spróbujemy to powtórzyć.

- Mierzenie się z takimi zespołami na tak wczesnym etapie rozgrywek jest motywujące. Bayern to skonsolidowana drużyna, Barcelona odnalazła równowagę pod skrzydłami Xaviego, ale my też chcemy kontynuować nasz rozwój. Nie ma w nas strachu, tylko szacunek. Myślę, że Inter będzie gotowy i przygotowany.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 1

Matt1

Matt1

26 sierpnia 2022 | 07:04

Wszystko fajnie, ale my mamy krótką ławkę, a ten sezon z uwagi na MŚ (nagromadzenie meczów) jest arcytrudny. Trzeba punktować gdzie się da, bo zniżka formy na pewno uderzy w którymś momencie, a my jak zwykle mamy tylko 3 obrońców i dwóch napastników z prawdziwego zdarzenia.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich