Capello: Interowi brakuje liderów

5 września 2022 | 01:18 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Dla Simone Inzaghiego i jego piłkarzy nastał trudny okres, w którym muszą mierzyć się z powszechną krytyką kibiców oraz ekspertów. Bardzo krytyczny dla Nerazzurrich po ostatnich derbach był, chociażby Fabio Capello, który wytknął drużynie braku liderów z prawdziwego zdarzenia.

- Zadaję sobie pytanie. Czy formacja ustawiona na boisku była odpowiednia do zdominowania rywali? Z dwoma pół snajperami w ataku. Zadałem sobie to pytanie, kiedy zobaczyłem składy. Jeśli dwa razy dokonujesz wyborów, które prowadzą do negatywnych wyników, to pojawiają się pewne wątpliwości co do decyzji trenera. Jeśli popełniasz pewne błędy, to oznacza, że nie masz sprecyzowanych pomysłów. Drużyna musi wierzyć w twoje wybory. Interowi brakuje zawodnika, który potrafi dośrodkować, nie ma odpowiedniej jakości. Kiedy pojawiają się trudności, potrzebni są liderzy, a nie wiem, czy w Interze są tacy. Mówię o zawodnikach, którzy odciążają swoich towarzyszy, a nie tych, którzy wymieniają proporczyki.

W podobnym tonie wypowiedział się też Giuseppe Bergomi:

- Do momentu bramki na 1:1 Inter miał kontrolę nad meczem. Milan zawsze miał trudności z przyjęciem Interu. Obraz gry był trochę zniekształcony przez ruchliwość Tonalego. W niektórych obszarach boiska mieli przewagę liczebną. Pragnę podkreślić jedno, ten zespół nie ma odporności psychicznej. Tracisz gola na 1:1 i oddajesz końcówkę pierwszej i początek drugiej połowy. Inter wrócił do gry dzięki zmianom, zasługiwali na remis, ale reszta jest niepokojąca. Możesz stracić prowadzenie, ale musisz pozostać w grze. Milan to potrafił, lecz z drugiej strony Inter od zawsze miał z tym problem. 

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 1

Garon_92

Garon_92 6 września 2022 | 08:27   

Capello w punkt. Brak tożsamości i liderów klapa po całości i beton na ławce. Ja nie wiem co z tym Szymonem się dzieje. Jeśli miałby go ktoś zastąpić to ja optuje za dejanem stankoviciem, on ma mental zwycięzcy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich