Stanković: Inter to najlepsze 10 lat mojego życia

29 października 2022 | 12:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Trener Sampdorii, Dejan Stanković wrócił myślami do czasów kiedy reprezentował barwy Interu Mediolan. Dziś wieczorem przyjdzie mu stanąć po drugiej stronie barykady jako trener zespołu rywali.

Serbski trener spędził dziewięć lat swojej kariery w Interze od 2004 do 2013 roku, występując w 326 meczach we wszystkich rozgrywkach. W tym czasie zdobył sześć Scudetti, tytuł Ligi Mistrzów i cztery Coppa Italia. Stankovic przejął funkcję trenera Sampdorii na początku tego miesiąca i od czasu swojego przybycia zdobył cztery punkty w trzech meczach ligowych.

Rozmawiając z  mediami Sampdorii przed jutrzejszym meczem z Interem, Stankovic wspomniał o swojej przeszłości z Nerazzurri io tym, jak się czuje przed meczem.

- Moja przeszłość jest czymś, czego nie można i nie wolno wymazać. Nigdy tego nie wymazuję, bo to było najlepsze dziesięć lat mojego życia. Dziesięć lat sukcesów. Tym razem wracam jako przeciwnik z moją Sampdorią.

- Fani Interu dobrze mnie znają, wiedzą, że jestem lojalny i będę lojalny w sobotę. Będę lojalny wobec mojej Sampdorii. Musimy starać się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby być zorganizowanym przez cały mecz, ponieważ Inter przeżywa bardzo pozytywny moment.

- Przed nami bardzo trudny mecz. Są bardzo pewni siebie, radzą sobie bardzo dobrze zarówno fizycznie, jak i psychicznie, przezwyciężyli negatywny okres, ale mają świetnego trenera, takiego jak Simone Inzaghi.

- Nie pierwszy raz przechodzą przez taki okres, ale on w nich wierzy i słusznie wierzą w jego pracę. Robi to bardzo dobrze, zespół podąża za nim i efekty są widoczne. Z cierpliwością i organizacją musimy umieć cierpieć i nie poddawać się.

- Musimy reagować fizycznie na wyzwania, ponieważ Inter to zespół techniczny, ale także bardzo fizyczny. Musimy być doskonali.

Następnie dodał, jak to będzie grać w San Siro.

- Granie na San Siro z pełnym stadionem może być tylko przyjemnością. Musimy iść z czystym umysłem.. Gramy w jedenastu na jedenastu. Na boisku musisz być pełen motywacji, pełen pewności siebie i śmiało grać w piękną grę.

Sampdoria zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli Serie A po 11 meczach, dwa punkty za 17. miejscem Lecce. Stanković poprowadził drużynę do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie w tym miesiącu.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich