Lautaro: Mecz z Polską jak finał

27 listopada 2022 | 16:25 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Argentyna będzie musiała zapunktować z Polską, aby awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata. Lautaro Martinez zapowiada, że jego drużyna potraktuje to spotkanie bardzo poważnie.

Grupowy mecz z Meksykiem Il Toro zaczął w pierwszym składzie, w 63. minucie zmienił go Julian Alvarez. Chwilę po jego zejściu bramkę na 1:0 zdobył Lionel Messi, w 87. minucie gola na 2:0 zdobył Enzo Fernandez. To sprawiło, że Argentyna przesunęła się z czwartego na drugie miejsce w grupie C, ale awans może zapewnić sobie dopiero w środę.

W pomeczowym wywiadzie z ESPN 25-latek podkreślał, jaką wagę będzie miało spotkanie z Polakami. - Jestem bardzo szczęśliwy, musieliśmy wygrać i teraz możemy spokojniej pracować. To nie są przyjemne mecze, gdy masz mało kontaktów z piłką i trzeba pracować dla drużyny. Teraz będzie kolejny finał (mecz z Polską). Pierwszy już za nami, teraz czeka nas kolejny. Leo (Messi) bez przerwy toczył ciężki bój w środku pola, ale udało się z tego wybrnąć. Cieszymy się, to była ważna wygrana. Świętowaliśmy, ale czas na ostatnie spotkanie.

Źródło: fcinter1908.it