Katar 2022: Lautaro mistrzem świata!

18 grudnia 2022 | 21:09 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Argentyna z Lautaro Martinezem w składzie została nowym mistrzem świata. W finale z Francją po 120 minutach był remis 3:3, w karnych Albiceletes wygrali 4:2.

W 23. minucie wynik strzałem z karnego otworzył Lionel Messi, w 36. minucie na 2:0 podwyższył Angel Di Maria. Francja odpowiedziała w drugiej połowie, w 80. minucie Kylian Mbappe strzelił gola kontaktowego z karnego, a minutę później doprowadził do remisu 2:2.

Kolejne bramki padły dopiero w dogrywce, w 108. minucie Argentyńczycy wyszli na prowadzenie 3:2 po trafieniu Messiego. 10 minut później Francuzi wyrównali na 3:3, a to za sprawą bramki Mbappe z karnego. Kolejne gole już nie padły, przez co o wyniku decydowały karne.

W drużynie Francji trafili Mbappe i Randal Kolo Muani, pomylili się za to Kingsley Coman (obrona Emiliano Martineza) i Aurelien Tchouameni (obok bramki). W zespole Argentyny trafili wszyscy czterej strzelcy, kolejno Messi, Paulo Dybala, Leandro Paredes i Gonzalo Montiel.

Lautaro Martinez pojawił się na boisku w 103. minucie, zmieniając Juliana Alvareza. Miał duży udział przy bramce na 3:2, gdy po jego strzale skuteczną dobitką popisał się Messi. Jego występ oznacza też, że nieprzerwanie od 1982 roku w finale mistrzostw świata zawsze grał piłkarz Interu (taka samą serię ma też Bayern Monachium).