Curva Nord: Szanujmy Skriniara

1 lutego 2023 | 18:28 Redaktor: Sebastian Miakinik Kategoria:Ogólna

Zimowe okienko transferowe dobiegło końca. Dla fanów Interu wydarzeniem numer jeden tego okresu jest decyzja Milana Skriniara o nie przedłużaniu kontraktu i odejściu, jako wolny gracz, po zakończeniu sezonu. Odbiór tego kroku Słowaka, wśród środowiska Interu, w ostatnich dniach uległ zmianie.

Przyczyną tego stanu jest oświadczenie Milana, które obrońca wystosował do ultrasów grupy Curva Nord. Jego treść zostanie upubliczniona przed niedzielnym spotkaniem derbowym z AC Milan.

Ostatni okres w karierze zasłużonego zawodnika był bardzo niespokojny. Transferowa saga i późne ogłoszenie decyzji o braku prolongaty kontraktu, opartego na nowej propozycji zarządu klubu, odbiło się na wizerunku Skriniara. Ogólny zawód decyzją zawodnika zbiegł się z katastrofalnym występem z Empoli, a transferowe podchody wpłynęły na jego nieobecność w spotkaniu z Atalantą. Kontrowersją stało się wychodzenie na plac gry z opaską kapitańską na ramieniu.

W biznesowej układance ucierpiała jakość komunikacji, a więzi Milana z klubem i fanami poddano w wątpliwość. Właśnie takiemu odbiorowi jego osoby ma przeciwdziałać rzeczone oświadczenie, w którym Skriniar wyjaśnia swoje motywy i swój ogląd na całą sytuację. Po dialogu z Curva Nord ultrasi postanowili nie zajmować stanowiska wobec jego decyzji o opuszczeniu Meazza, prosząc jednocześnie o szacunek dla obrońcy. Podkreślono, że pomimo takiej, a nie innej decyzji zawodowej, Milan Skriniar jest oddanym i bardzo ważnym ogniwem zespołu, a jego zaangażowanie i profesjonalizm są niezbędne, by uzyskiwać dobre wyniki.

 

Źródło: footbalitalia

Polecane newsy

Komentarze: 5

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 1 lutego 2023 | 19:30   

Skoro ostatecznie pozostaje do końca sezonu na Meazza, to najlepszym rozwiązaniem będzie jakoś się dogadać i wspólnymi siłami walczyć o możliwie najlepsze wyniki. Klub kokosa na dłuższą metę okazałby się problemem dla wszystkich zainteresowanych.

KawaOpole

KawaOpole 1 lutego 2023 | 19:40   

Ale mnie nie przeprosił *

Piszę to w formie żartu o czasami ktoś nie chwyta ,.
Błażej jestem ciekaw co takiego powiedział chłopakom z CN że nie zajmuje stanowisko ,czekam na te oświadczenie.

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 1 lutego 2023 | 20:17   

KawaOpole ładnie się wytłumaczył ze swojej decyzji, a przy okazji zrzucił część winy na opieszałość klubu. Tak obstawiam :D

superofca

superofca 1 lutego 2023 | 23:30   

Powiedział, że jest w ciąży a Steven Zhang jest ojcem dziecka.

inter00

inter00 2 lutego 2023 | 09:05   

W zimę powinnismy ściągnąć kogoś przyszłościowego i grać nim na zmianę ze Skriniarem żeby na przyszły sezon mieć zawodnika względnie ogranego


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich