Znamy datę pierwszego meczu w półfinale pucharu

7 lutego 2023 | 21:23 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Lega Serie A ogłosiła daty pierwszych meczów półfinałowych Coppa Italia. Odbędą się one na początku kwietnia.

Jako pierwsi na boisko wyjdą gracze Interu i Juventusu. Mecz odbędzie się we wtorek 4 kwietnia o godzinie 21 w Turynie.

W drugim półfinale zagrają Fiorentina oraz Cremonese. To spotkanie zostanie rozegrane w środę 5 kwietnia o godzinie 21 w Cremonie.

Daty pierwszych meczów półfinałowych nie będą miały wpływu na termin ligowego mecz Interu z Fiorentiną. Zostanie on rozegrany w sobotę 1 kwietnia o godzinie 18:00, tak jak było to ustalone wcześniej.

Na razie Lega Serie A nie podała, kiedy zostaną rozegrane spotkania rewanżowe.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 3

Matt1

Matt1

8 lutego 2023 | 11:03

Naszły mnie takie przemyślenia co do Pucharu Włoch. Nie od dziś słyszy się, że niektórzy kibice podważają wartość tego pucharu. Wiadomo, że scudetto jest najważniejsze dla każdej włoskiej drużyny, ale zdobycie PW to nie jeden mecz (jak finał Superpucharu) tylko szereg kilku wygranych meczów. Jeżeli miałbym w jakiś sposób podnieść wartość tego pucharu to za zwycięstwo w finale uhonorowałbym dodatkowo drużynę 3 punktami w tabeli sezonu - ot taki bonus. I już ten puchar nabrałby innego smaku, bo 3 pkt piechotą nie chodzą. Puchar Włoch odbywa sie w trakcie sezonu, zazwyczaj o zwycięstwo walczą drużyny z przodu tabeli, więc dodatkowe 3 punkty nadałyby rumieńców w walce o tytuł.

AK47

AK47

8 lutego 2023 | 11:14

Nie ma takie możliwości, aby wynik jednych rozgrywek przekładał się w taki sposób na drugie, z uwagi na możliwość manipulowania końcowym wynikiem. Poza tym, PW to okazja do spajania szerokiej kadry w meczach o stawkę, ale na mniejszym ryzyku niż liga. Niestety nie wszystkie kluby chcą lub mają możliwość ogrywać w PW nowe nabytki, rezerwowych czy młodych zawodników. PW dodatkowo zapewnia udział w europejskich rozgrywkach oraz udział w finale SP, co niesie za sobą pewną wartość marketingową i finansową. Podsumowując, jeżeli klub/zawodnicy nie mają wystarczającej motywacji, aby wygrać PW, to zwyczajnie nie powinni go wygrać. (edycja 2023.02.08 11:15 / AK47)

superofca

superofca

9 lutego 2023 | 23:18

Tak Cremonese i Viola faktycznie czołówka tabeli, pomysł ciekawy ale ci jeśli w lidze masz stratę 2 pkt do lidera i wygrywasz puchar. No nie mogłoby tak być ale może coś innego, np. jakieś rozstawienie przy losowaniach w następnym sezonie, nie wiem.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich