Moratti: Inzaghi lubi wielkich rywali

22 lutego 2023 | 13:43 Redaktor: Sebastian Miakinik Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Przed spotkaniem z FC Porto kilku zdań wywiadu udzielił były Prezydent Interu Massimo Moratti. Włoch podsumował dotychczasową pracę Simone Inzaghiego oraz wyraził nadzieję na wielkie emocje w starciu z Portugalczykami.

W rozmowie opublikowanej w Gazzetta dello Sport Moratti zwrócił uwagę, że kadencja Simone Inzaghiego naznaczona jest bardzo dobrymi występami przeciwko silnym rywalom i zarazem sporą niekonsekwencją w lidze.

Inzaghi przecież potrafił pokonać Napoli oraz awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów kosztem samej Barcelony. To spore osiągnięcie, zwłaszcza, że Inter był w grupie śmierci. Prezydent wyraził nadzieję na kontynuację zwycięskiego trendu w ramach formuły knock-out. Wszak Simone wyeliminował Atalantę w pucharze Włoch oraz ograł Milan w boju o Superpuchar. Lubi i potrafi grać w wielkich meczach. Juz rok temu bardzo dobrze zaprezentował się w starciu z bardzo silnym Liverpoolem.

Według Morattiego, Antonio Conte był trenerem, który wręcz obsesyjnie traktował każdy element gry Nerazzurrich, co przyniosło Scudetto. Natomiast zespół Inzaghiego ma większą swobodę na boisku, co niestety skutkuje dużą liczbą wzlotów i upadków. 

Zespół Interu, wedle Morattiego, bardzo dobrze odnajduje się w meczach z silnymi rywalami. Porto to jednak rywal niewygodny, który, pomimo braku znanych nazwisk, może sfrustrować każdego rywala. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Vancore

Vancore

22 lutego 2023 | 15:30

lubi tak mocno ze az im wystawil dupe do ruchania w pierwszej polowie sezonu, barca to wypadek przy pracy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich