Inter nie ma zamiaru zwalniać Inzaghiego

17 kwietnia 2023 | 15:19 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Kolejna bolesna porażka w lidze sprawiła, że po raz kolejny w tym sezonie zebrały się nad Simone Inzaghim czarne chmury. Pomimo tego, jeśli Inter nie odpadnie z Ligi Mistrzów po meczu z Benfica, to Inzaghi wciąż powinien być szkoleniowcem Nerazzurrich.

Według informacji Corriere dello Sport klub z Mediolanu nie planuje żegnać się z 47-latkiem, o ile ten awansuje do półfinału Ligi Mistrzów. Inter zwalniając Włocha chciałby osiągnąć pozytywny efekt wstrząśnienia szatnią, aby wyniki w lidze uległy poprawie. Jednak skład, a zwłaszcza najbardziej doświadczeni liderzy szatni, stoją murem za Inzaghim, w związku z tym dyrektorzy nie mają przekonania co do słuszności zwolnienia 47-latka na tym etapie sezonu.

Dodatkowo Nerazzurri chcą uniknąć sytuacji, w której widmo nowego szkoleniowca uniemożliwi Inzaghiego panowanie nad zespołem. Podobna sytuacja miała miejsce już w sezonie 2018-2019, kiedy zbliżające się przyjście Antonio Conte osłabiło autorytet Luciano Spalettiego powodując, że zespół nie prezentował się odpowiednio na koniec sezonu.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

DonPietro

DonPietro

17 kwietnia 2023 | 16:19

Nie odejdzie dopóki gramy w LM I Coppa. Starszyzna jest za nim, bo nie ważne czy kopią się po czole czy nie to i tak grają.

Oby sezon skończyć na czwartym miejscu i pożegnać się z nim.

Garon_92

Garon_92

17 kwietnia 2023 | 20:26

Trudno żeby nie miał poparcia starszych skoro oni grają. Tak czy siak nikt nie przyjdzie na 8 męczy w lidze więc dokończy i nawet jeśli ostatecznie zajmie to 4 miejsce to powinien polecieć. Mam nadzieję że przyjdzie nowy właściciel do lata

Rizzo

Rizzo

17 kwietnia 2023 | 23:12

Inzaghi nie powie do Lautaro "fenomeno del cazzo" tak jak Conte, więc piłkarzom zawsze jest po drodze z trenerem, którego nazwisko jest 'mniejsze' od nich samych.
Mamy 24 punkty straty do Napoli, 8 kolejek do końca. To jest przepaść. Nie do wytłumaczenia ani nie do wybronienia

Generał Lufa

Generał Lufa

19 kwietnia 2023 | 05:11

Trudno, żeby miał grać ktoś inny niż starszyzna skoro nasza ławka wygląda tak jak wygląda


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich