Nerazzurri przyklepali awans do Ligi Mistrzów

27 maja 2023 | 19:53 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje4 min. czytania

Wynikiem 3-2 skończył się przedostatni mecz Interu w Serie A. Nerazzurri pokonali Atalantę i tym samym zapewnili sobie miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Po pierwszym gwizdku Inter błyskawicznie uruchomił ataki i po 3 minutach meczu było już 2-0. Najpierw popis duetu Lu-La i gol Big Roma, a później potężny strzał pod poprzeczkę Nicolo Barelli. Dwubramkowe prowadzenie spowodowało, że z biegiem czasu Nerazzurri wyraźnie spuścili z tonu.

Taki rozwój sytuacji dał Atalancie możliwość stworzenia kilku groźnych akcji i w 36. minucie goście dopięli swego. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki podbiegł Pasalic i mocnym strzałem nie dał Onanie szans na reakcję.

Inzaghi wyciągnął wnioski z końcówki pierwszej połowy i na drugą odsłonę meczu Inter wyszedł z innym nastawieniem. Ponownie postraszył Atalantę kilkoma atakami i nie dawał gościom zbyt wielu możliwości do stworzenia zagrożenia.

Kontrola meczu i ostatni zabójczy atak w 76. minucie dał Interowi prowadzenie 3-1. Klub z Mediolanu nie zignorował groźnych sygnałów ze strony gości i domknął sprawę 3 punktów, chociaż w samej końcówce meczu Luis Muriel posłał rakietę, dając Atalancie drugą bramkę. Drużynie Gasperiniego zabrakło jednak kilku minut na ewentualną walkę o wyrównanie.

Teraz przed ekipą Inzaghiego ostatni mecz ligowy z Torino, w którym Nerazzurri z pewnością postarają się o zwycięstwo, z nadzieją zajęcia drugiego miejsca w tabeli. A potem już tylko niecierpliwe wyczekiwanie finału Ligi Mistrzów...

Przebieg meczu:

1' Sędzia Orsato zagwizdał po raz pierwszy! Do boju Nerazzurri, po Ligę Mistrzów!

1' GOL DLA INTERU!!! Zaledwie 40 sekund po rozpoczęciu meczu Lukaku, po wymianie piłki z Lautaro, popędził w stronę bramki Atalanty, bez problemu minął Sportiello i wyprowadził Nerazzurrich na prowadzenie!

3' NERAZZURRI PO RAZ DRUGI!!! Niesamowity start Interu, który podwaja prowadzenie już w trzeciej minucie meczu: dwa strzały Dimarco wybronione przez bramkarza gości, ale odbita piłka trafia do Barelli, który potężnym wolejem umieścił futbolówkę pod poprzeczką!

8' Inter strzela właśnie trzecią bramkę za sprawą Calhanoglu, ale niestety Turek był na spalonym.

13' Faul Scalviniego na Lukaku, rzut wolny i podkręcony strzał Dimarco. Dobra obrona Sportiello.

19' Ponownie Inter! Lukaku uwolnił się od obrońcy i oddał mocny strzał z dystansu, ale bramkarz gości kolejny raz popisuje się dobrą interwencją.

34' Rzut wolny zza pola karnego Atalanty, Dimarco wysuwa piłkę Calhanoglu, który silnym strzałem po ziemii kieruje futbolówkę tuż obok bramki La Dei. Sportiello tylko odprowadzał to uderzenie wzrokiem.

35' Scalvini dochodzi do dośrodkowania z rzutu rożnego i oddaje strzał główą, jednak tuż obok bramki.

36' Bramka dla Atalanty: ponownie rzut rożny, piłka mocno bita w pole karne, z zamieszania korzysta Pasalic, który silnym uderzeniem nie daje szans Onanie. 2-1.

43' Centro-strzał w wykonaniu Maehle ląduje obok bramki strzeżonej przez Onanę.

45' 2 minuty doliczone do pierwszej części meczu.

46' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. FORZA INTER!

52' Świetny rajd Barelli środkiem boiska, zagranie do Lukaku i dośrodkowanie Belga na nogę Lautaro. Wolej Argentyńczyka niestety niecelny.

54' Po raz kolejny dobra gra Lukaku, tym razem z lewej strony i ponownie wrzucenie piłki na Lautaro, który mija się z piłką.

56' Calhanoglu popisał się potężnym uderzeniem sprzed pola karnego, ale Sportiello posyła piłkę na rzut rożny.

60' Strzelec bramki dla Atalanty opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Lookman.

69' Oba zespoły dokonują zmian. W drużynie gości zobaczymy Muriela zamiast Edersona, a w Interze Gosens wchodzi w miejsce Dimarco.

72' Bardzo cenna interwencja Bastoniego, który powstrzymał rajd Lookmana.

74' Barella znowu spróbował uderzenia z woleja, ale tym razem Sportiello udanie interweniuje. Bramkarz gości broni teraz wszystkie strzały.

77' GOL INTERU!!! Piękna bramka Nerazzurrich. Perfekcyjne podanie Lukaku ze środka boiska do wybiegającego Brozovica, a Chorwat zauważył Lautaro po lewej stronie i wystawił mu piłkę na pustą bramkę.

85' Inter nie ustaje w atakach. Gosens podaje z lewej strony do Asllaniego, który spróbował uderzenia sprzed pola karnego, ale piłka mija słupek bramki Atalanty.

88' Strzał Calhanoglu ponownie o włos mija bramkę Sportiello.

90' Cztery minuty dłużej potrwa mecz na Giuseppe Meazza.

91' Co za bramka Atalanty. Muriel z rzutu wolnego uderza w mur, ale dobitka była już zbyt potężna, żeby Onana mógł cokolwiek zrobić. 3-2 i nerwowa końcówka!

Podsumowanie:

INTER 3-2 Atalanta (2-1)
Strzelcy bramek:
1' Lukaku (I), 3' Barella (I), 36' Pasalic (A), 77' Lautaro (I), 92' Muriel (A)

INTER (3-5-2): 24 Onana; 33 D'Ambrosio (82' 36 Darmian), 15 Acerbi, 95 Bastoni (81' 6 De Vrij); 2 Dumfries, 23 Barella (81' 14 Asllani), 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 32 Dimarco (69' 8 Gosens); 90 Lukaku (81' 9 Dzeko), 10 Lautaro.
Rezerwowi: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 12 Bellanova, 42 Curatolo, 43 Akinsanmiro, 50 Stankovic.

ATALANTA (3-4-2-1): 57 Sportiello; 2 Toloi, 19 Djimsiti, 42 Scalvini; 77 Zappacosta, 13 Ederson (69' 9 Muriel), 15 de Roon, 3 Maehle (86' 5 Okoli); 88 Pasalic (60' 11 Lookman), 7 Koopmeiners; 17 Hojlund.
Rezerwowi: 1 Musso, 31 Rossi, 28 Demiral, 40 Colombo, 43 Bernasconi, 49 Falleni.
Trener: Gian Piero Gasperini.

Ukarani żółtą kartką: 57' Toloi (A)
Doliczony czas gry: 2' - 4'.

Sędzia: Orsato