Nerazzurri wygrali ostatni mecz w sezonie Serie A

3 czerwca 2023 | 18:36 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Za nami ostatni mecz w tym sezonie Serie A. Nerazzurri rywalizowali na wyjeździe z Torino. Bramka Marcelo Brozovicia dała podopiecznym Simone Inzaghiego zwycięstwo. O ostatecznym miejscu Interu zadecyduje mecz Empoli-Lazio.

PRZEBIEG MECZU:

6' Bardzo dobre zagranie Lukaku do Lautaro. Argentyńczyk wyszedł na dobrą pozycję, ale oddał niecelny strzał.
8' Faul Bastoniego. Rzut wolny dla Torino. Gospodarze nie wykorzystali okazji.
11' Kontra Torino. Vlasic podjął niedokładną próbę dośrodkowania. Inter wznowił grę.
14' Ricchi oddał strzał z dystansu. Piłka trafiła boczną siatkę.
15' Groźna akcja Nerazzurrich, ale Buongiorno rozszyfrował zamiary przeciwników i uniemożliwił Brozoviciowi oddanie strzału.
18' Kolejny niecelny strzał w kierunku bramki Interu.
22' Rzut rożny dla zespołu Inzaghiego. Dośrodkowanie Calhanoglu, Dumfries oddał strzał, ale piłkę złapał Milinković-Savić.
25' Handanović obronił strzał Singo.
35' Faul Gosensa. Stały fragment gry dla Torino.
36' Rzut rożny w wykonaniu gospodarzu. Skuteczną interwencją popisał się Handanović.
37' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Brozović znalazł dogodną pozycję i oddał celny strzał sprzed pola karnego.
42' Rzut rożny dla Nerazzurrich. Gospodarze wybili piłkę daleko od bramki.
45+1' Kolejna próba Brozovicia. Tym razem obrońca zablokował strzał Chorwata.

49' Faul Calhanoglu. Rzut wolny dla Torino. Turek ukarany żółtą kartką.
53' Lukaku zagrał tyłem do bramki, wyłożył piłkę Calhanoglu, który oddał strzał, lecz Milinković-Savić pewnie złapał piłkę.
55' Barella i Dzeko zmienili Calhanoglu i Lautaro.
56' Strzał Dzeko obok bramki.
57' Aina i Karamoh weszli w miejsce Vojvody i Rodrigueza.
58' Singo sfaulował Barellę, za co sędzia ukarał go zółtą kartką.
59' Brozović wznowił grę z rzutu wolnego. Pomocnik dośrodkował w pole karne. Akcję zamykał Gagliardini, który uderzył piłkę głową, ale nie trafił w światło bramki.
64' Karamoh wywalczył rzut rożny.
65' Zmiana w bramce Interu. Na boisku zameldował się Cordaz. Ponadto Acerbi zmienił Bastoniego.
66' Dobre dośrodkowanie Dumfriesa, do piłki doskoczył Lukaku, lecz trafił prosto w ręce bramkarza.
67' Groźna akcja Torino. W pole karne dogrywał Ilić, którego podania nikt nie wykorzystał.
68' Zółta kartka dla Gosensa za faul na Saigo.
69' Ricci opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Linetty.
71' Świetna parada Cordaza. Vlasić podał w pole karne, do piłki doszedł Sanabria, którego strzał obronił bramkarz Interu.
73' Bellanova wszedł za Gosensa.
80' Kontra Interu. Dzeko za mocno podał do Lukaku, Belg oddał piłkę Bośniakowi, ten oddał strzał, ale trafił w słupek.
83' Rzut rożny dla Torino. Pellegri, który przed chwilą pojawił się na boisku doskoczył do piłki, lecz niecelnie ją uderzył.
86' Miranchuk oddał strzał z dystansu. Cordaz bez problemu przechwycił piłkę.
90' Kolejna próba Miranchuka. Tym razem nie trafił w światlo bramki.
90+2' Świetną okazję zmarnował Sanabria, który nie trafił dobrze w piłkę i tym samym nie zagroził bramce Interu.
90+4' Koniec meczu. Nerazzurri wygrali ostatnie spotkanie w sezonie Serie A.

Torino - Inter 0:1
37' Brozović

Torino (3-4-2-1): 32 Milinkovic-Savic; 3 Schuurs, 4 Buongiorno,13 Rodriguez; 17 Singo, 28 Ricci, 8 Ilic, 27 Vojvoda; 16 Vlasic, 59 Miranchuk; 9 Sanabria.
Ławka rezerwowych: 73 Fiorenza, 89 Gemello, 2 Bayeye, 5 Gravillon, 6 Zima, 7 Karamoh, 11 Pellegri, 14 Vieira, 21 Adopo, 23 Seck, 26 Djidji, 34 Aina, 66 Gineitis, 77 Linetty.
Trener: Ivan Juric

Inter (3-5-2): 1 Handanovic; 36 Darmian, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Dumfries, 5 Gagliardini, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 8 Gosens; 10 Lautaro, 90 Lukaku.
Ławka rezerwowych: 21 Cordaz, 24 Onana, 9 Dzeko, 12 Bellanova, 14 Asllani, 15 Acerbi, 23 Barella, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 42 Curatolo, 43 Akinsanmiro, 50 Stankovic.