Cuadrado: To z pewnością najlepszy wybór

19 lipca 2023 | 20:17 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Dziś oficjalnie ogłoszono transfer Juana Guillermo Cuadrado do Interu. Kolumbijczyk ma już za sobą pierwszy wywiad dla Inter TV. Poniżej prezentujemy zapis tej rozmowy.

Zaczynasz nowy etap w swojej karierze. Jakie są twoje oczekiwania?

- Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję Bogu za tę szansę. To dla mnie zaszczyt być tutaj, w jednej z największych drużyn w Europie. Jestem szczęśliwy.

Jesteś piątym Kolumbijczykiem w historii Interu. Najwięcej występów w czarno-niebieskiej koszulce zaliczył Cordoba. Czy był dla Ciebie wzorem?

- Tak, oczywiście! Mamy dobry kontakt i często rozmawiamy. Ivan jest moim przyjacielem. Żartowaliśmy kiedyś o kolumbijskim rekordzie gry w europejskich pucharach. Powiedziałem mu, że nigdy nie będę w stanie go pobić. Upierał się, że mogę to zrobić. Wtedy miałem szczęście, bowiem rozegrałem wiele meczów.

Inter to już piąty włoski klub, dla którego będziesz grać. Dlaczego zdecydowałeś sie założyć koszulkę Nerazzurrich?

- Miałem wiele ofert, ale Włochy to dla mnie drugi dom. Moja rodzina jest bardzo przywiązana do tego kraju. Pojawiła się możliwość pozostania tutaj, w świetnym zespole, również ze względu na jego historię. Wybrałem Inter, bo wszyscy wiemy co reprezentuje na poziomie globalnym. Ważne jest to, że moja rodzina i ja czujemy się dobrze. Mieliśmy okazję pozostać w naszym drugim domu. To z pewnością najlepszy wybór.

Technika, szybkość, drybling, elastyczność. Spośród wszystkich cech, które cię wyróżniają, co twoim zdaniem jest twoją największą siłą?

- Szczęście. Zawsze staram się robić wszystko z uśmiechem na twarzy. Lubię to pokazywać na boisku. Myślę, że to jedna z moich najważniejszych cech.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

kandziak

kandziak

19 lipca 2023 | 21:50

Czekam aż Lukaku będzie mówił to samo przy prezentacji jako zawodnik Juventusu

Kevin

Kevin

19 lipca 2023 | 23:57

Klub już całkiem upadł na głowę i mop przychodząc ty tak samo, zero klasy i zero szacunku

Fan Interu

Fan Interu

20 lipca 2023 | 13:47

Takie transfery sprawiają, że moja miłość do tego klubu gaśnie. Całe środowisko kibicowskie jest przeciwko temu piłkarzowi. Bo, kto przy zdrowych zmysłach wpadłby na pomysł, żeby ktoś taki grał dla Interu? Wiadomo kto... A więc podpisują kontrakt i mają w nosie kibiców. Bo ludzie odpowiedzialni za transfery wychodzą z prostego założenia, że piłkarz wygra parę meczów i kibice zaraz szybko zapomną o całej sprawie. Przecież to nie pierwszy taki transfer w historii futbolu. I wszystko ładnie. I wszystko cacy. A ty, możesz sobie ponarzekać biedny kibicu (właśnie teraz to czynię ;)), ewentualnie napisać wielce dobrodusznie: "a dam mu szansę, w sumie, to dobry piłkarz, przyda się". Dobra, rozpisałem się, na koniec podsumowując: dla mnie ten cały Cuadrado, może mieć nawet 100 asyst i 50 goli w sezonie, a i tak nie zasłuży na to żeby nosić koszulkę z herbem Interu. Za dużo rzeczy się wydarzyło, żeby teraz ktoś taki biegał w koszulce Interu. Niestety, wielu kibiców myśli sercem (ja też). A w tym przypadku działacze każą nam to serce połknąć, strawić i... wysrać.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich