Dumfries nie na sprzedaż

6 października 2023 | 08:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Do niedawna Denzel Dumfries wymieniany był jako jeden z głównych kandydatów do sprzedania i zasilenia budżetu Interu Mediolan. Świetna forma holenderskiego wahadłowego spowodowała jednak, że Nerazzurri postanowili wycofać jego kartę z rynku transferowego.

2 bramki i 3 asysty Holendra na początku sezonu oraz ogólnie dobra postawa na boisku są niezwykle cenione przez Simone Inzaghiego. Wielu ekspertów uważa, że czynnikiem motywacyjnym dla Denzela było przyjście Juana Cuadrado i konkurencja na prawym wahadle. Dumfries musiał grać dobrze, jeśli chciał nadal być podstawowym zawodnikiem.

W takiej sytuacji Nerazzurri, oprócz usunięcia piłkarza z listy transferowej, mieli również rozpocząć rozmowy z jego agentami dotyczące nowego kontraktu. Obecna umowa Holendra jest ważna do 2025 roku, na mocy której piłkarz zarabia 2.5 miliona euro za sezon. Ciężko na tym etapie prognozować co zaproponuje Inter, ale spodziewane jest przedłużenie kontraktu o 2-3 lata i podwyższenie zarobków, zgodnie z obecną hierarchią w drużynie.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 3

broda1994

broda1994

6 października 2023 | 11:08

Ja bym sprzedał i brał np Frieponga z Leverkusen np. Dużo szybszy i dynamiczniejszy. Mimo całej sympatii do Dumfriesa to pewnych barier nie przeskoczy.

galica13

galica13

6 października 2023 | 11:30

Nie ten level, Frimpong po sezonie idzie razem z Xabim do Realu zapewne.

inter00

inter00

6 października 2023 | 19:55

W tym sezonie nie do poznania. Jeśli utrzyma formę, to zdecydowanie zasłuży na nową umowę.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich