Curva Nord apeluje o brak rasizmu wobec Lukaku

29 października 2023 | 11:20 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Ultras z Interu wyraźnie dali do zrozumienia, że napastnik Romy Romelu Lukaku "nie jest już mile widziany" na San Siro, ale jednocześnie ponownie zaapelowali o unikanie incydentów rasistowskich.

Nerazzurri prowadzili negocjacje w sprawie nowego kontraktu z Chelsea dla belgijskiego napastnika w letnim oknie transferowym, ale zrezygnowali, gdy dowiedzieli się, że tajemnie prowadził rozmowy z rywalami z Juventusu.

Stara Dama ostatecznie nie mogła sobie pozwolić na zakup Lukaku latem i ostatecznie dołączył on do Romy prowadzonej przez Jose Mourinho na zasadzie suchego wypożyczenia. Zaczął swoją przygodę w stolicy Włoch bardzo dobrze, zdobywając osiem goli w swoich pierwszych 10 meczach dla klubu w Serie A i Lidze Europy.

Grupa ultras Interu wydała oświadczenie przed meczem z Romą, omawiając protest przeciwko Lukaku oraz chęć uniknięcia jakichkolwiek incydentów rasistowskich.

- Jutro nie wpadajmy w banał i głupotę. Pozostawmy rasizm poza stadionem, to nie jest coś, co do nas należy. Jutro musimy wspierać nasze barwy i zachęcać drużynę silniej niż kiedykolwiek do odniesienia zwycięstwa. Dajmy do zrozumienia, że Mediolan już nie jest jego miastem i że nie jest tu już mile widziany.

Ultras Interu planowali rozdać 30 000 gwizdków przed meczem, aby używać ich przeciwko Lukaku, ale służby bezpieczeństwa zakazały tego protestu.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 4

Rahi

Rahi

29 października 2023 | 11:21

Może padać tego wieczora... Oby nie, bo nam walkowera wlepią

PabloV

PabloV

29 października 2023 | 12:11

będzie ciekawie, oby bez kar

inter00

inter00

29 października 2023 | 12:51

Nie ma co prowokować nieprzyjemnych sytuacji. Gwizdanie i buczenie spoko, jakieś inne okrzyki lepiej sobie darować

Lechu

Lechu

29 października 2023 | 17:19

Jazda z grubasem


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich