Burmistrz Rozzano komentuje plany nowego stadionu

23 listopada 2023 | 13:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Rozzano to miejscowość, w której Inter ma zamiar wybudować swój nowy stadion. Jak to z takimi wielkimi projektami bywa, pojawiają się kolejne problemy. Sam burmistrz miasta zdecydował się na zabranie głosu w tej sprawie.

Pozostanie na San Siro lub jego okolicach jest mało prawdopodobne, a Inter złożył już formalnie plany nowego obiektu władzom Rozzano. Ma to być samodzielny projekt, ponieważ AC Milan działa z osiedleniem się w rejonie San Donato.

Okazuje się, że istnieją dwie krytyczne kwestie, które Nerazzurri muszą przemyśleć, zanim zaczną budowę. Chodzi głównie o kwestie komunikacyjne i istniejącej infrastruktury. Mimo to Gianni Ferretti, czyli wspomniany burmistrz, patrzy na wszystko optymistycznie, czego dowiadujemy się, czytając jego rozmowę z 7Gold.

- Kiedy spotkaliśmy się z klubem, pojawiły się dwa newralgiczne tematy, dotyczące dróg oraz transportu. Dla tak dużego projektu budowlanego są to zdecydowanie kwestie, które muszą być przemyślane.

- Nie jest to jednak nic krytycznego, wszystko można rozwiązać. Konieczne byłoby jednak wzmocnienie obiektów, które już istnieją w okolicy. Problemem może być fakt, że obszar ten jest już obsługiwany przez metro Assago.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 3

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

23 listopada 2023 | 15:00

Ktoś sprawdzał czy dojeżdża tam metro? Pewnie nie dociera (edycja 2023.11.23 15:00 / Paweł Świnarski)

Dominik

Dominik

23 listopada 2023 | 18:03

Dociera. Do San Donato nie dociera.

guskap

guskap

23 listopada 2023 | 19:53

wie ktoś jaka będzie pojemność


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich