Inzaghi: Będziemy chcieli grać naszą piłkę

26 listopada 2023 | 00:21 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Już jutrzejszego wieczora Inter Mediolan zmierzy się z Juventusem w Derby d'Italia. Na temat tego meczu wypowiedział się Simone Inzaghi na przedmeczowej konferencji prasowej.

- Ocenimy zarówno Cuadrado, jak i Sancheza. Cuadrado nigdy nie miał do czynienia z tego typu kontuzją, a jego nieobecność była dla nas ciosem, ponieważ może być naszym dodatkowym atutem. Ocenimy ich stan po dzisiejszej sesji treningowej.

- Wygląda na to, że reszta kadry dobrze sobie radzi. Naturalnie przerwy na kadrę są dużym testem psychicznym i fizycznym, jednak wszystko wygląda dobrze, a Włosi cieszą się z kwalifikacji na Euro 2024. Niestety straciliśmy Bastoniego z powodu urazu. Lautaro i Sommer są zadowoleni ze swoich sukcesów kadrowych. Nie mogę tego powiedzieć o Sanchezie i Augusto, ale będą mieli czas, żeby się odbić.

- Nieobecność Locatelliego? Nie wiem, będziesz musiał spytać Allegriego. Czy spodziewałem się takiej formy Juventusu? Absolutnie tak. Juve to doskonała drużyna z doskonałym trenerem. I tak jak Inter, zawsze chcą wygrywać. Ponadto wszyscy wiedzą, jaką zaletą jest móc przygotowywać się do meczów ligowych bez rozgrywania meczów w europejskich pucharach. Nie jest to jednak dla nas wymówka, wręcz przeciwnie, jest to tylko dalsza motywacja do coraz większego ulepszania się każdego dnia.

- Wiemy, że były momenty, kiedy ludzie mówili, że Inter jest zespołem do pokonania. Albo, że jesteśmy słabsi, niż rok temu. Ale ta narracja zmienia się na podstawie naszych wyników. Jutrzejszy mecz nie będzie decydujący, ale z pewnością bardzo ważny. Minęła dopiero 1/3 sezonu i wciąż jest wiele meczów do rozegrania. 

- Zawsze będziemy chcieli grać naszą piłkę, jednak musimy pamiętać, ze zmierzymy się z zespołem w świetnej formie. Są zwarci i mają najwyższej jakości zawodników. Będziemy potrzebowali koncentracji przez całe 90 minut. Nie, nie nastawiamy się na remis.

- Wiemy, że będą trudności, jak to miało miejsce w Bergamo, czy przeciwko Torino. Od dzisiaj do 23 grudnia rozegramy osiem spotkań. Trzy z następnych czterech będą na wyjeździe z trzema najlepszymi zespołami z zeszłego sezonu, a pomiędzy mamy jeszcze Ligę Mistrzów.

- Nie chciałbym się zamienić z Allegrim. Jestem pewien, że chcą grać w Europie, nawet jeśli stanowi to przewagę, jaką widzieliśmy do tej pory w tym sezonie.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich