Inzaghi: Przytuliłem każdego z chłopaków

3 grudnia 2023 | 23:48 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Simone Inzaghi zalicza kolejne kluczowe zwycięstwo w walce o scudetto. 47-latek po spotkaniu rozmawiał z dziennikarzami DAZN o występie swojego zespołu.

- Zaczęliśmy dobrze i Thuram strzelił gola (który został anulowany przez VAR - dop. red.). Napoli to doskonała drużyna, jednak mój zespół był bardzo dobry. Strzał Politano był groźny, ale Sommer kolejny raz fantastycznie interweniował. Jestem szczęśliwy, przytuliłem każdego z chłopaków, jednego po drugim. To był piąty wyjazd, trzeci w ciągu tygodnia.

- To był test siły zespołu, zmian i tego, kto zaczął to spotkanie. Straciliśmy de Vrija i sytuacja się skomplikowała. Carlos Augusto nie grał jako obrońca już jakiś czas i nie chciałem ruszać Darmiana. Zdecydowałem się w końcu na tego, który był dzisiaj świetny.

- Thuram i Lautaro spisali historię klubu. Lautaro robi to od lat, a Thuram przybył z wielkim głodem, nie zapominając jednak o Sanchezie i Arnautoviciu, którzy byli bardzo przydatni w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Benfice.

- Cierpienie w Neapolu jest naturalne. Musieliśmy pressować wyżej, ponieważ przygotowaliśmy grę w określony sposób i musieliśmy trzymać ich z dala od bramki. Kiedy schodziliśmy niżej, to cierpieliśmy najbardziej.

- Jesteśmy mniej optymistycznie co do de Vrija, niż Dumfriesa. Mam nadzieję, że za 10 dni wróci także Pavard.

 

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich