Sommer nadal zaskakuje liczbami

10 grudnia 2023 | 15:10 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Kolejny czysty mecz dla Szwajcara, który rozpoczął swoją przygodę z Interem w najlepszy możliwy sposób.

Kontynuuje się świetna passa Interu: pierwsze miejsce w lidze, najlepszy atak i najlepsza obrona Serie A, 10 czystych meczów w pierwszych 15 kolejkach. Zasługę za tę solidność należy przypisać także Yannowi Sommerowi: szwajcarski bramkarz, który przybył do Mediolanu tego lata z Bayernu Monachium, pokazuje swoją wartość między słupkami, osobowość i przyzwyczajenie do gry na wysokim poziomie, szybko sprawiając, że kibice zapomnieli o André Onanie.

Początek jego przygody z Interem nie mógł być lepszy: zaliczył aż 12 czystych meczów w swoich pierwszych 19 występach w barwach nerazzurrich. To imponujący wynik, który staje się historyczny, jeśli weźmie się pod uwagę Serie A: nikt, odkąd zwycięstwo jest warte 3 punkty (sezon 1994/95), nie był w stanie utrzymać swojej bramki nietkniętej w co najmniej 10 z pierwszych 15 meczów ligowych (dane Opta).

Wydajność na najwyższym poziomie, z pewnością ułatwiona przez skuteczność całej fazy defensywnej Interu, ale potwierdzająca trafność inwestycji dokonanej w sierpniu przez kierownictwo nerazzurrich, które zdecydowało się poczekać na odpowiednie warunki, aby pozyskać szwajcarskiego bramkarza, nie dając się ponieść pośpiechu i chęci poszukiwania innych rozwiązań, pomimo oporu Bayernu Monachium i jednoczesnych odejść Onany i Handanovicia. Decyzja, która przynosi swoje owoce: Sommer podbił serca kibiców Interu, a nerazzurri mają teraz pewność, że znaleźli kolejnego wielkiego bramkarza.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00

10 grudnia 2023 | 15:54

Mieszanka solidnego Sommera i kapitalnej defensywy sprawia, że tracimy tak mało goli. Statystyka czystych kont na pewno ładnie wygląda przy Szwajcarze, jednak na to pracuje cały zespół.

Matt1

Matt1

11 grudnia 2023 | 07:49

Nawet najlepszy bramkarz nic by nie wskórał bez rewelacyjnie grającej obrony :) Sommer to klasowy zawodnik, często niedoceniany. Udowodnił to już nie raz swoją paradą, gdy w murze pojawiła się szczelina. Oby tak dalej :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich