Inter walczył o Djalo do samego końca

16 stycznia 2024 | 08:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Nerazzurri długo walczyli o podpis Tiago Djalo i jego letni transfer jako wolny agent. Do gry wszedł jednak Juventus i w krótkim czasie załatwił całą sprawę dla swoich korzyści.

23-letni obrońca ma dołączyć do Juventusu w tym tygodniu. Bianconeri pozyskają Portugalczyka z Lille za stosunkowo niską kwotę 3.5 miliona euro. To rozwiązanie było bardziej kuszące dla samego piłkarza niż granie w Lille jeszcze przez pół roku i czekanie na przenosiny do Mediolanu. Co więcej, klub z Francji również liczył na zimowy zarobek i jeśli Djalo nie przyjąłby żadnej oferty, zostałby posadzony na ławce rezerwowych w ramach kary.

W tej sytuacji nieformalne porozumienie Nerazzurrich z zawodnikiem i jego przedstawicielami legło w gruzach. Inter próbował jednak nakłonić Portugalczyka do zmiany kursu. Mediolański klub zaproponował, że wykupi go w tym miesiącu i wyśle na wypożyczenie do Genoi. Gryfoni chętnie przyjęliby obrońcę i zapewnili mu regularne występy.

Sęk w tym, że Portugalczyk nadal musiałby stawić czoła sporej konkurencji w Interze na starcie nowego sezonu. W Juventusie natomiast ma zapewniony odpowiedni czas gry już od samego początku. Ten czynnik był kluczowy, dlatego Djalo ostatecznie nie zmienił zdania.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

Matt1

Matt1

16 stycznia 2024 | 08:41

Z niewolnika nie ma pracownika. Gość jest mi obojętny, w dodatku po ciężkiej kontuzji. Będą inne cele transferowe :)

inter00

inter00

16 stycznia 2024 | 10:06

Szkoda, bo potencjał ma. Zobaczymy, czy odpuszczenie go było dobrą decyzją.

alberto

alberto

16 stycznia 2024 | 11:58

jak nie chce do nas to niech sp... do juve

Granit Xhaka

Granit Xhaka

17 stycznia 2024 | 19:26

Jak on nie ma ammbicji sportowych to znaczy, że Jude to jego wymarzony dom.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich