Szybkie porównanie przed Derby D'Italia

31 stycznia 2024 | 21:29 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Mecz Interu z Juventusem rozgrzewa każdego kibica na Półwyspie Apenińskim. Przed tym spotkaniem gazeta Libero porównała w kilku aspektach oba zespoły.

Jeśli chodzi o wydatki transferowe na przestrzeni pięciu lat, to Juventus bije swojego rywala na głowę. Stara Dama sumując wydatki i wpływy z transferów jest aktualnie aż 186 milionów euro na minusie. Zupełnie inaczej jest w przypadku Interu, który dzięki swojej zachowawczej polityce transferowej może pochwalić się bilansem na poziomie 5 milionów euro na plusie.

Średnia wieku obu zespołów sugeruje, że to Inter ma zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o doświadczenie w kadrze. W zespole Nerazzurrich średnia wieku wynosi aż 28,7 lat, podczas gdy w Juventusie średnia ta wynosi jedynie 25,9 lat.

Dużo większe podobieństwo zaobserwować można w statystyce zarządzania zasobami ludzkimi. Simone Inzaghi na przestrzeni całego sezonu skorzystał z usług 23 zawodników, natomiast Massimiliano Allegri dał szansę 25 zawodnikom.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

Generał Lufa

Generał Lufa

1 lutego 2024 | 01:42

Ajj gdyby Marotta mial tyle pieniędzy na transfery to w lidze włoskiej jedyne emocje by były, kto będzie drugi na koniec w tabeli


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich