Skromna zaliczka wyraźnie lepszego Interu

20 lutego 2024 | 19:59 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter pokonuje Atletico Madryt 1-0: Arnautović strzela kluczowego gola w pierwszym meczu. Inter choć wydawał się być drużyną lepszą, to do Madrytu na rewanż pojedzie mając na koncie tylko jednobramkową przewagę.

Inter zwycięża. Po 90 minutach cierpienia i zmarnowanych okazji nerazzurri na 10 minut przed końcem przełamują złą passę w meczu, który wydawał się być przeklęty. Mecz rozpoczął się od silnej presji Atletico Simeone, która uniemożliwiła nerazzurrim płynne przejście do ofensywy, Calhanoglu nie funkcjonował, a wraz z nim cała drużyna. Thuram próbował kilkakrotnie ożywić grę Interu, ale napastnicy Inzaghiego nie byli w stanie trafić do bramki, a kiedy już to zrobili, natrafiali na bardzo reaktywnego Oblaka, który zastąpił im drogę.

W końcówce połowy nadeszła zła wiadomość o Thuramie. Po strzale z daleka Francuz doznał kontuzji uda, a na początku drugiej połowy został zastąpiony przez Arnautovicia. Austriacki zawodnik dobrze rozpoczął mecz pod względem stwarzanych okazji, które jednak były nieudolnie marnowane. Pierwsza szansa nadarzyła się na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu Dimarco, kiedy to były zawodnik Bologny przestrzelił z woleja. Druga, jeszcze bardziej spektakularna okazja, pojawiła się po wymianie z Lautaro, kiedy Austriak znalazł się kilka kroków od bramki Oblaka, ale ponownie niezrozumiale przestrzelił. Wtedy Toro (Byk) postanowił poprowadzić atak, próbując główką na przedpolu Savicia, ale ponownie Oblak zamknął dostęp do bramki.

Następnie Toro, nie zważając na nic, ruszył do ataku i na 10 minut przed końcem, wykorzystując błąd obrony Atletico, przejął piłkę i uderzył w kierunku bramki Oblaka, który ponownie się obronił, ale na dobitkę Arnautović skierował piłkę do siatki.

Mecz zmierzał ku końcowi, a nerazzurri mogą wspominać to spotkanie z pewnym żalem, że bilans goli mógł być bardziej korzystny dla drużyny Inzaghiego.

INTER 1-0 ATLETICO MADRYT

Stzelec: 79' Arnautovic (I)

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 36 Darmian (2 Dumfries 69'), 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan (16 Frattesi 72'), 32 Dimarco (30 Carlos Augusto 69'); 9 Thuram (8 Arnautovic 46'), 10 Lautaro (70 Sanchez 88').

Pozostali na ławce: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 14 Klaassen, 17 Buchanan, 21 Asllani, 31 Bisseck, 50 Stankovic.

ATLETICO MADRYT (3-5-2): 13 Oblak; 20 Witsel, 2 Gimenez (15 Savic 46'), 22 Hermoso (23 Reinildo 68'); 16 Molina (24 Barrios 68'), 5 De Paul, 5 Koke, 8 Saul (19 Morata 54'), 12 Lino; 14 Llorente, 7 Griezmann (10 Correa 78').

Pozostali na ławce: 1 Moldovan, 31 Antonio Gomis, 4 Gabriel, 9 Depay, 17 Riquelme, 18 Vermeeren.
Trener: Diego Pablo Simeone.

Kartki: Hermoso (AM), Savic (AM), Morata (AM), Frattesi (I), Barrios (AM), Carlos Augusto (I)

20 lutego 2024 | 20:11

Byłoby fajnie zapewnić sobie przewagę na poziomie minimum 2 bramek, ale zobaczymy, jak się meczu ułoży. Forza!

20 lutego 2024 | 20:15

Jedyne czego, żałuje, że wódz Acerbi nie gra, dla mnie De Vrij nadal nie jest pewnym punktem. Do boju chłopaki pokażcie na co was stać! Forza

Kendzior

Kendzior

20 lutego 2024 | 21:14

oj szkoda ale de vrij da rade

20 lutego 2024 | 20:36

Fajnie, ze pokażemy się szerszej publice. Liczę na dobry mecz, brak głupich błędów, pełne zaangażowanie i koncentrację. Wynik? Zobaczymy. Wszystko możliwe, choć obstawiam 1:0 dla nas.

20 lutego 2024 | 21:10

zróbmy sobie dziś dobrą zaliczkę, skład łatwy do przewidzenia czyli najlepszy garnitur

20 lutego 2024 | 21:23

Atletico zawsze miało zielone wyjazdówki? z daleka jak jakaś barcelona (edycja 2024.02.20 21:23 / Lechu)

20 lutego 2024 | 21:50

Raczej będzie zmiana. Oby to nie był Arna. Sanchez ma zdecydowanie większe doswiadczenie na tym poziomie.

Forzainter7lm

20 lutego 2024 | 21:53

Ciekawe ile w kopercie

20 lutego 2024 | 21:58

Jak oni nas okradli na karnego Ci sędziowie to żenada

20 lutego 2024 | 23:16

To prawda, w pierwszej połowie sędziowanie bardzo słabe, po przerwie Kovacs lepiej gwizdał.

20 lutego 2024 | 22:30

Niestety Arnautovic ewidentnie nie daje rady mentalnie w Interze. Gdyby grał w Bologni czy West Hamie to pewnie by trafił...

20 lutego 2024 | 23:02

Wygrana jest, chociaż powinna być wyższa, Atletico nie pokazało za dużo. Oby z Thuramem nie było najgorzej i cóż, awans jest w zasięgu ręki, byle w Madrycie nie obsrać zbroi.

TheClear

TheClear

1:0 dla Interu x 2, będzie super
...powinno być wyżej , ale Arna coś za dużo....

Bartek2301

Bartek2301

20 lutego 2024 | 23:04

Jest niedosyt, ale wystarczy remis w rewanżu i jedziemy dalej. Będzie ciężko, ale wierzę w awans.

damianekk1985

20 lutego 2024 | 23:10

Ważna wygrana troszkę mało widoczny Dimarco jeśli chodzi o ofensywe ale Atletico też szybkie wachadła ma . Arna jak tej setki nie wsadził to się załamałem całe szczęście się zrechabilitowal bo widać po nim że fajnie się cofa , dobrze rozgrywa i pilka też go szuka to się udało zrechabilitowac . 2 ciekawe Akcje i samolubstwo Lautaro trochę martwi całe szczęście że piłka odbiła się w ra a nie inna stronę . Sommer też mocniej serce bije przy wyprowadzaniu piłki za to de Vrij dziś świetny mecz z reszta calu środek przyzwyczaił do wysokiego poziomu . Z resztą pomimo pewnych niedokladnosci zagraliśmy dobry mecz a pierwsza połowa to były zachowawcze szachy , później pokazaliśmy że stać nas na więcej

20 lutego 2024 | 23:11

Diego i kopacze z Madrytu dostali jedna lekcje. Druga niebawem

Internazionale Milano

Najważniejsza wygrana ale szkoda tych wszystkich niewykorzystanych sytuacji bo spokojnie mogło być 3-0
Oby uraz Thurama nie był poważny
FORZA INTER!

20 lutego 2024 | 23:31

Wynik ok
Mamy 3 tygodnie się przygotować ,
Mimo wszystko Atleti nic nie pokazało 1 akcja dosłownie 1 groźna , my z 4
Liczę że Thuram wróci na rewanż a do tego czasu Arna złapie minuty coś strzeli nabierze pewności siebie bo myślę że mu w głowie siedzi za bardzo chce i dlatego ma problem , trzymam za niego kciuki
To był naprawdę niezły mecz
I jeszcze jedna sprawa Szymek potrafi w zmiany , w pop latach nie zawsze to potrafił

20 lutego 2024 | 23:33

Brawo za wygraną, oczywiście jest ten niedosyt, o którym wszyscy piszą, ale wierzę, że przejdziemy do dalszej fazy LM. Byliśmy zdecydowanie lepsi i możemy to powtórzyć w Madrycie. Dzisiaj oprócz nieskutecznych napastników to nie za dobry dzień miał również Hakan, a wiadomo jak on jest dla nas ważny. No niestety słaby mecz w jego wykonaniu. Natomiast na duży plus Barella, walczył, podawał, wystawiał się dla mnie cichy bohater. Również pozytywne były zmiany na wahadłach, zdecydowanie ożyliśmy, a Carlos Augusto na dzień dzisiejszy to nie wiem czy nie powinien grać za Dimarco w pierwszym składzie. Dumfries i Darmian to wiadomo wybór taktyczny w zależności czy chcemy atakować

Paweł Świnarski

20 lutego 2024 | 23:53

Jest niedosyt, bo naprawdę ładnie nam piłka chodziła, atakowaliśmy, zrobiliśmy swoje i to powinno być pozamiatane. Niestety tylko 1-0. Musimy zagrać na tym samym poziomie w rewanżu.

21 lutego 2024 | 06:07

Arna bardzo dużo zmarnowanych szans i to nie tylko dzisiaj, martwi to bo nawet po Salernitanie widać było, że wynik powinien być wyższy (mimo 4:0). Dobrze, że stwarzamy sobie tyle sytuacji, ale do poprawy skuteczność. Super, że trzy punkty mamy, na rewanż trochę pewniejsi jedziemy. Forza Inter!!!

Adoro El Toro

21 lutego 2024 | 15:49

ale w play offach ligi mistrzów nie zdobywa się żadnych punktów

21 lutego 2024 | 07:56

Na obronę Arny napiszę tylko, że może skutecznosc bardzo słaba, ale za to gra kombinacyjną świetna. Bardzo dobrze się zastawiał, wychodził, odgrywał tutaj zero zastrzeżeń, w tym jest bardzo dobry

guskap

guskap

21 lutego 2024 | 10:02

Forza Inter! Mój pierwszy mecz Interu z perspektywy trybun - już wiem ze nue ostatni