Inter celowo poświęci Dumfriesa

23 lutego 2024 | 10:36 Redaktor: inter00 Kategoria:Transfery2 min. czytania

Inter Mediolan prawdopodobnie będzie zmuszony do sprzedaży swojego kluczowego zawodnika. Nerazzurri chcą, aby był to Denzel Dumfries.

Tuttosport analizuje sytuację Interu pod kątem finansowym. Turyński dziennik skupia się przede wszystkim na sytuacji Nicolo Barelli oraz Denzela Dumfriesa. Oto, co pisze Tuttosport: 

- Inter się nie śpieszy z przedłużeniem umowy Barelli, również dlatego, że najpierw muszą zostać zakończone negocjację z Lautaro Martinezem. Obie strony są jednak otwarte na dalszą współpracę i panuje przekonanie, że negocjacje mogą zostać zamknięte bez zbędnego przedłużania. Nowy kontrakt pomocnika miałby być ważny do 2028 lub 2029 roku z pensją na poziomie 7 milionów euro.

- Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, to Simone Inzaghi, mając na uwadze transfer Zielińskiego i rozwój Frattesiego, będzie miał linię pomocy zdolną do gry na wszystkich frontach, która nie będzie musiała patrzeć na kalendarz, który będzie jeszcze bardziej zapchany meczami w Lidze Mistrzów i nowymi Klubowymi Mistrzostwami Świata. Pozytywną stroną tego wszystkiego jest to, że Inter będzie mógł dzięki temu cieszyć się jeszcze większymi przychodami, co może zwiększyć opór Nerazzurrich przed sprzedażą swoich gwiazd, m. in. Nicolo Barelli.

- Inter chce jednak poświęcić tylko jednego zawodnika, a wszystko wskazuje na to, że tym graczem ma być Denzel Dumfries. Obie strony są dalekie od porozumienia (strona Holendra oczekuje pensji na poziomie 5 milionów euro), a zbliżające się okienko transferowe będzie jedną z ostatnich okazji, aby klub mógł zarobić na sprzedaży swojego zawodnika.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Dziarski

Dziarski

23 lutego 2024 | 11:46

pismaki niech lepiej siedzą cicho. dopóki sezon trwa, Dumfries jest potrzebny w dobrej formie i z pełnym zaangażowaniem, a co do oszczędności, to nie wiadomo jeszcze ile zarobimy w tym roku na LM

Rahi

Rahi

23 lutego 2024 | 14:42

Myślę, że nie mniej niż w zeszłym


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich